Karadeniz Pet

yumurta rengi

serengineer

Meraklı Üye
arkadaşlar ilk yumurtanın bugün 19. günü ve 5 yumurtanın 2 tanesi sarıya dönmüş rengi. bu bi sorun oldugunu mu gösterio acaba yoksa çıkmaya yaklaşan yumurta rengi döner mi ? bilgisi olan arkadşlar yardım ederlerse sevinirim.

bir haftadan sonra mat beyaz oluyor içinde yavru olan yumurtalar ama :S ?? :S

yumurta ilk başta sarı renkde oluyor sonra mat. muhtemelen kreme dönmüş dediklerniz bugun yarın çıkacaklardır. gözlemlemeye arada bir devam edin süt beyaz dedıklerınızde dolu. morarma ve gri renkdeyse yumurta ıcınde ölmüştür. beyaz krem filansa çıkar yavrular yarın öbür gün merak etmeyin.

yumurta ilk başta sarı renkde oluyor sonra mat. muhtemelen kreme dönmüş dediklerniz bugun yarın çıkacaklardır. gözlemlemeye arada bir devam edin süt beyaz dedıklerınızde dolu. morarma ve gri renkdeyse yumurta ıcınde ölmüştür. beyaz krem filansa çıkar yavrular yarın öbür gün merak etmeyin.

tmm teşekkür ederim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:20 -->-> Daha önceki mesaj 09:27 --

bugünkü kontrolüm de farkettim ki sararan yumurtalardan birisinin yarısı şeffaf renge dönmüş.. yumurta bozulmuş mu ?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Tüm yumurtalar aynı mı? Fotoğrafla karşılaştırdığında kötü olanları işaretle 2-3 gün daha bekle, değişme yoksa sonra atarsın. Üzülmene dertlenmene gerek yok. İnşallah sonraki kuluçka daha iyi olur.

3 yumurta beyaz renkte normal görünüolar..2 tanesi dediğim gibi sarı-kırmızımsı bi renkte.. tmm umarım çıkmaya yaklaştıkları için bu şelildedirler..teşekkürler

Işıkla bakman gerekiyor yumurtaya. Loş ortamda ince led feneri avucunun içine al. İşaret parmağının oluşturacağı daire içine yumurtayı koyup bakacaksın. Işık alttan vuracak.

anladım bikaç gün daha bekledikten sonra son olrk yapıcam dediğinizi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:29 -->-> Daha önceki mesaj 11:35 --

yumurtalardan biirinin üzerinde çatlat şeklinde iz vardı dün, bugün de o yerlerde çatlaklar dökülmeler gördüm kabukta ve bugün 21. gün ve yumurta griye dönüo müdahale etmem gerekio mu çıkması için bugün de çıkamazsa normal kuluçka süresini geçmiş olucak çnkü.. bilen arkadşlar cevaplayabilir mi acil ?

Son düzenleme:
yumurtayı dikkatlice açtım içinde morarmış ölü bi yavru vardı görünüşe göre gelişimini tamamlamış ama çıkamamış :( 4 tane daha var yuvada şuan ve dişi kuluçkada hala..yumurtanın bu hale gelmesinin nedeni ne sizce ? yavruya baglı bişey mi çıkamaması yoksa çevresl faktörlere mi ?

Son düzenleme:
yumurtayı dikkatlice açtım içinde morarmış ölü bi yavru vardı görünüşe göre gelişimini tamamlamış ama çıkamamış :( 4 tane daha var yuvada şuan ve dişi kuluçkada hala..

demekki dişi çok kalın yumurta yapmış diger yumurtaların zamanı 2 gün arayla gelir onları kontrol edin zamanı geleni çatlatın bence ucundan hafifce ama risk var.

demekki dişi çok kalın yumurta yapmış diger yumurtaların zamanı 2 gün arayla gelir onları kontrol edin zamanı geleni çatlatın bence ucundan hafifce ama risk var.

hangi yumurtanın sırası oldugunu bilmiorm oyüzden dokunamam beklemek kalıo sanıırm sadece..:(

Geri