Karadeniz Pet

yumurta var mı sizce ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar diğer konumun içerisine resim eklemiştim ama konu farklı olunca bilgilenemedim.. kuşumda yumurta olabilir mi ? şuan iki yavrusu var 25-27 günlük.. ama şuanda yine yuvadan kemirme sesleri geliyor.. erkek dişiyi besliyor ama kuluçka dönemi boyunca hep böyleydi o yüzden resimlerden anlayanlar yardımcı olabilir mi ?
ve yuvalığı temizlemek istiyorum eğer yumurta varsa bu sıkıntı olur mu ?
http://i.hizliresim.com/EE0vbn.jpg
http://i.hizliresim.com/78LRkW.jpg
http://i.hizliresim.com/nGD170.jpg

ben yumurta olduğunu sanmıyorum ama dişi hazır görünüyor yuvalığı kemirmesi ve poposunun etrafındaki tüylerin yolunması bunu gösteriyor çiftleştiklerine şahit oldunuzmu?

ben yumurta olduğunu sanmıyorum ama dişi hazır görünüyor yuvalığı kemirmesi ve poposunun etrafındaki tüylerin yolunması bunu gösteriyor çiftleştiklerine şahit oldunuzmu?

1 defa çiftleştiklerini gördüm bir kaç gün önce.. az önce kafesten çıkardım ikisini de bir de ne göreyim kafesin üstünde 2-3 defa çiftleştiler :eek::eek:

artık kafesten çıkarmamalı mıyım ? bir de yumurta olcağını varsayarsak ben yuvayı nasıl temizlemeliyim içinde hala yavrular

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:50 -->-> Daha önceki mesaj 11:48 --

Yumurta yok gibi duruyor ancak olsa da sorun olmaz. Yumurtalar çıkana kadar çoktan yavrular kendi kendilerine idare edebilirler.

teşekkür ederim.. yoksa da şuandan itibaren olabilir zannımca:p

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:59 -->-> Daha önceki mesaj 11:50 --

arkadaşlar dişi kuş 27 günlük yavruyu yuvadan attı.. şimdi ne yapmalıyım yuvaya tekrar koymalı mıyım ? daha uçamıyor yem kırmayı da bilmiyor sanırım. lütfen yardımcı olun

Tekrar yerine koyun ama takipte olun dişinin attığını değil de düştüğünü düşünüyorum dikkat edin attıysa zarar verebilir yuvalık temizliğinizi de yapın. Yavruları alın yuvayı temizleyin sonra biraz talaş tekrar yavruları koyun

Kuşları salmayın yumurtası olan yada yumurta beklediğiniz kuşları salmak doğru değil.

Tekrar yerine koyun ama takipte olun dişinin attığını değil de düştüğünü düşünüyorum dikkat edin attıysa zarar verebilir yuvalık temizliğinizi de yapın. Yavruları alın yuvayı temizleyin sonra biraz talaş tekrar yavruları koyun

dişi attı gördüm bir süre yuvalığın ağzında bekledi inemedi uçamıyor çünkü annesi arkasından ittirdi.. yani gördüğüm için kesin dişi attı diyebiliyorum..
dediğiniz gibi yuvayı temizledim içine talaş koydum 1-2 saat önce şimdi de attı yavruyu. tekrar koysam mı ?

O zaman koymayın yavru kafes tabanında dursun gözlemleyin dövme durumu olursa baba ile yavruyu başka kafese ayırın hemen

O zaman koymayın yavru kafes tabanında dursun gözlemleyin dövme durumu olursa baba ile yavruyu başka kafese ayırın hemen

yavruyu attıktan sonra deli gibi bağırmaya başladı bende tekrar yuvaya koydum besledi içerde ama takip edicem olmazsa çıkartırım.. ama kendi attığından eminim çünkü sabah saatlerinde de yuvanın ağzına çıkarmaya çalışmıştı ama başaramamıştı teşekkür ederim yardımınız için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:05 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

Girişi tıkadıysa bazen çıkmak için ittirebiliyorlar.
Tüyleri tamamsa kafes içinde de idare edebilir.

girişin tıkanma sebebi kendisi o çıkardı oraya ve aşağı itti.
ben ilk defa kuş beslediğim ve yavru sahibi olduğum için sürekli gözüm üzerlerinde ne yapıyorlar diye :eek: tüyleri tamam ama uçamıyor ve yemde yiyemiyor.. anne baba besliyor hala.

Geri