petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta var mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Eren ERDEM tarafından 10 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Eren ERDEM
    Gizli

Merhaba arkadaşlar.
    KPSS hazırlığı sebebiyle epeydir ortalıkta yoktum. Bu sürede erkek kuşuma bir dişi aldım. Tabi bir çift haline geldiklerinde yavru heyecanı başlıyor içten içe.

Bir haftaya yakındır dişi kuşumun kuyruğunu sürekli saladığını ve popo bölgesinde bir genişleme olduğunu fark ettim. Kanatlarında da bir düşüklük söz konusu.

Resimleri ekliyorum sizce bir yumurtlama durumu söz konusu mu. Bir de bu durum bir haftaya yakın olunca yumurta sıkışmasından filan korktum.

2. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Görüntüde var gözüküyor.Kemirme-yuvalıkla ilgilenme-dışkıda büyüme varsa kesin vardır.
    HAYIRLI OLSUN :)

3. Eren ERDEM
    Gizli

Sağolasın yorumun için. Yuvalığa girdiğini hiç görmedim. Yani ben evdeyken denk gelmemiş de olabilirim. Ancak böyle bir ihtimal nedir. Yani yumurta olup da yuvalığa girmemesi

4. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    ama kızışmamış ki nasil yumurta olucak

5. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Her kuş kızıştığında yumurtlucak diye bir şey yok.Bazı kuşlar kızıştığında bile yumurtlamaz.Siz kuşu rahatsız etmeyin.Gerisi sabır :)

6. Eren ERDEM
    Gizli

Kızışmaması ve yuvalığa girmemesi beni tedirgin etmişti.

Bir haftadan biraz daha kısadır bu durumda kuş. Tahminen ne kadar sürüyor peki yumurtlama evresi. Bu süre geç değil mi

7. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşu strese sokucak bir durum olduysa kuş girmez.Sakın kuş yuvalığa girmiyor diyede yuvalığı değiştirmeyin.Yoksa yere yumurtlar vb. sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

8. Eren ERDEM
    Gizli

Yok yuvalığa filan dokunmam söz konusu olmadı. Sabit o konuda. Ama strese girmiş olabilir. Sesli bir evde yaşıyorum çünkü

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    hadi bakalım hayırlısı :)

10. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kus bana henuz yavru geldi pek 8 aylij ve yukarisi gibi durmuyor cere rengi bile oturmamis

11. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuş ya hastalanmş ve bu nedenle kanatları düşük.. ya da gerçekten yumurtası var.. kuyruk kısmı düz gibi geldi bana.. usta arkadaslar daha iyi bilirler..

12. Yusuf ŞANLI
    Gizli

Bencede kus kucuk ve yumurta da yok gibi

13. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kus yetiskin deil yaa ne yumurtasi gozlerde gri iris de yok yavru o kus

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:10 --

Yusuf kardesim az oncede bir yorumunu okudum akli basinda mantikli dogru seyler yaziyorsun aman diyim boslama burayi sacma sapan yorumlar cildirtiyor beni kys yavru bu arada:)

14. Yusuf ŞANLI
    Gizli

Tesekkur ederim 1 aydan fazladir siteye uyeyim bildigim seylerde yardimci olmaya calisiyorum elimden geldigi kadar :)

Sayfayı Paylaş