Karadeniz Pet

Yumurta Varmı ? VİDEO

MERT BUTAY

Meraklı Üye
Yumurta Varmı ? VİDEO çektim görüşleriniz.
[YOUTUBE]vdNu77i9LxE[/YOUTUBE]

1 HAFTA ÖNCEKİ RESİM:

O3qzpP.jpg

z2Ap79.jpg

Son düzenleme:
Var Gibi Görünüyor Ama Başkalarının Görüşlerinide Bekliyoruz :)

Ürkütmezseniz hayvanı yumurtlar bir haftaya kalmaz. Cere fazla belli olmuyor videoda ama sanırım hafif kahverengi , siz yuvaya ve kafesin içine müdahale etmeyin yumurtalar gelir inşallah. Siz videoyu çekiyorken bile hayvan nasıl ürkmüş , biraz daha dikkatli olun bu güzel renkli kuşlardan yavru alırsınız muhakkak . Maşallah çokta güzel renkleri .. :)

Mert bey ürkütmemeye özen gösterin, kafesi sürekli rahatsız etmeyin özellikle yuvaya mümkün olduğunca az yaklaşın ve az elleyin hatta müdahale etmeyin, yumurta var gibi, kısa zamanda yumurtlar birde varsa saman veya şu çuval ipliklerinden koyun yuva yapsın kendine kafesin içine koymanız yeter iplikleri kendi alır...

Son düzenleme:
Mert bey ürkütmemeye özen gösterin, kafesi sürekli rahatsız etmeyin özellikle yuvaya mümkün olduğunca az yaklaşın ve az elleyin hatta müdahale etmeyin, yumurta var gibi, kısa zamanda yumurtlar birde varsa saman veya şu çuval ipliklerinden koyun yuva yapsın kendine kafesin içine koymanız yeter iplikleri kendi alır...

Yumurta yapımını 2 haftadan fazla sürdürebilirmi poposunda bukadar bekletebilir mi?

Daha önce yavru aldım sadece yer değişikliği oldu.

Yumurta değil yağlanmış olabilir elinize alıp kontrol edin yağsa belli olur o zaman suyuna limon damlatıp bol bol hareket ettirin kuşu.

Yumurta yapımını 2 haftadan fazla sürdürebilirmi poposunda bukadar bekletebilir mi?

Daha önce yavru aldım sadece yer değişikliği oldu.

Bekletebilir, bekletmesinde sorun olmaz gelmeye yakın artık son vakitlerini yuvada geçirir zaten :)

Son düzenleme:
Kafam iyice karıştı :D

1 haftaya kadar yumurta idi yağlanmamı oldu şimdi.

Biraz daha bekleyin Mert Bey bakalım şişlik artacak mı? O zaman daha çok netleşir... :)

Son düzenleme:
Yuvada hazırlık yapmaya başlamış diye düşünüyorum fazla zamanı yok yakında yumurtlar sanırım... yumurtlamasıda fazla uzun sürmez galiba :)

Ben pek anlayamadım videodan yumurta var mı yok mu anlayamıyorum. Kuyruk aşağıda ancak kanatlar dik duruyor. Eş tutup yumurtlasınlar diye 1 sene bekleyen arkadaşlarım var. Sabretmek lazım. Gerekirse ayırıp yeniden birleştirilebilir.

Yeni FOTO çekmemi istermisiniz?

Kuş yuvayla ilgileniyor , resimlerden pek belli olmuyor ama yumurta heran gelebilir.

Kuşu Eline aldığında yağ mı yumurtamı anlarsın sertlikten yağsa yuva lığı çıkarıp hemen müdahale etmelisin yumurta ise sabır göstermelisin.