Karadeniz Pet

yumurta verince besliyo yoksa yok ?

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
ana babaya yumurta maması yapınca yavruyu besliyor. vermezsem kursaklar boş ?? ölecek nerdeyse yavrular.

hergün veriyorum artık yumurtayı 10 gün sonra 25 günlük olacaklar ne hale gelecekler merak ediyorum .

verdiğiniz yemler bayatlamış olabilir mi acaba? kuşlar begenmemeye mi basladı bilemiyorum ki?

sağdaki yavrunun bacakları ve parmakları bana pek normal görünmedi. ustalara bi danış istersen.

çarpık bacak kusss

evet onun ayaklarında sıkıntı var kalçasından çıkmışa benziyor veya öbür yavru üstüne sürekli binmiş ve sakatlamış olabilir.

vakit kaybetmeden veterinere götürün bence.istanbulda yaşıyorsanız, avcılar daki veterinerlik fakültesini tavsiye ederim.

singer yardımıyla düzelt

yavruyu gelişmeden veterinere götürürseniz çaresine bakar. mamayıda yem kırana kadar yapcanız artık yapcak birşey yok. keşke yavrular olsada benimde elimle beslesem :)

yavruyu gelişmeden veterinere götürürseniz çaresine bakar. mamayıda yem kırana kadar yapcanız artık yapcak birşey yok. keşke yavrular olsada benimde elimle beslesem :)

Seninde olur, zamanı gelince bu kadar yavruyu ne yapcam diye düşünmeye başlarsın :)

Seninde olur, zamanı gelince bu kadar yavruyu ne yapcam diye düşünmeye başlarsın :)

inşallah olur. dişi ilk geldiği zamanlarda erkek ayak atıp duruyordu. dişi şimdi kızgın arkasını dönüp duruyor bu seferde erkekte iş yok beklemedeyiz mamaya devam :).

yok yavrular olsun zaten elimde belki bi ihtimal birini tutcam ele alıştırmak için. ilk sağlıklı olanı hediye etcem forum üzerinden belki diğerlerini sağımda solumda isteyen olur veririm olmazsada forumdan ücretsiz vercem

erkeğin sıkıntısı mı var.. neden dişiye yanaşmıyor?

evet onun ayaklarında sıkıntı var kalçasından çıkmışa benziyor veya öbür yavru üstüne sürekli binmiş ve sakatlamış olabilir.

Aynen öyle diğer yavru sürekli üzerindeydi. Az sonra bakıyım hala ayaklar öle ise veterinere götürüyüm

Aynen öyle diğer yavru sürekli üzerindeydi. Az sonra bakıyım hala ayaklar öle ise veterinere götürüyüm

küçükken hallederler sıkıntı olmaz.. inşallah düzelir..

Ayaklar duzelemez artik gec kalinmis

veterinerin yapacağı birşey yok o bacakların düzelmesi için sabitlemen veya alçıya alman lazım o da olması imkansız yapsan bile o şekilde ana babası beslemez ölüme terketmiş olursun en güzeli yem kırmaya başladıktan sonra müdahale edilmeli

Aspur ve akdarı karışımı verin. Kuşun ayakları içinde sunger ce benzeri kalıp yaparak düzelmesini sağlayın

Geri