Karadeniz Pet

yumurta

Emre TURGUT

Meraklı Üye
:confused::confused::confused: dişi kuşum yumurtladı . ne yapmam gerekiyor ne almalıyım nasıl bakım yapmalıyım ???

Günlük su ve yem değişimi haricinde fazla rahatsız etmeyin. Yavrular yumurtadan çıkınca gün aşırı mama verirseniz faydalı olur.

Günlük su ve yem değişimi haricinde fazla rahatsız etmeyin. Yavrular yumurtadan çıkınca gün aşırı mama verirseniz faydalı olur.

hmm tmm mamayı şimdi versem katkısı olur mu dişinin kalsiyum ihtiyacı için
:confused::confused:

Haftada bir verebilirsin şu an..
Kalsiyum için kafese kalamar kemiği asmalısın.

tmm zaten şuan kalamar kemiği var da kuşumun ilk kuluçkası içeri çok girip çıkıyor bir sorun olurmu acaba erkek de içeri çok giriyor :confused::confused:

Hiçbir sorun olmaz sen korkutma rahatsız etme yeter

Erkekliği beceremeyen erkek muhabbet kuşları olabiliyor. Yumurtalara veya yavrulara zarar verdiklerini ara sıra duyuyoruz. Bence yakından takip etmekte fayda var.

kuşumun son olarak altı yumurtası oldu. ama ışıkla kontrol ettiğimde 1 yumurtanın kabuğunun biraz kırıldığını ama zarının delinmediğini gördüm içinde de yavru var sorun olur mu acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

güncel +++++

kuşumun son olarak altı yumurtası oldu. ama ışıkla kontrol ettiğimde 1 yumurtanın kabuğunun biraz kırıldığını ama zarının delinmediğini gördüm içinde de yavru var sorun olur mu acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

güncel +++++

bantla bantla dikatlice hiç sorun olmaz ztn yavruyu gördüğüne göre çıkım yaklaşmıs bi yerde gördüydüm guvercin yumurtasına yapmıslardı bantlamıslar yani yavru çıkmıs

Kardeşim benımde 5 tane var yumurtam ılkten ole yapıyor ama sonradan dısı cıkmak bılmıyor sen arahatsız etme ben cok gıttım yanlarına vallaha sen rahatsız etme

Kuşum bana alışkın önceden de kuluçka geçirdi bakmamdan sıkıntı duymuyor davranışlarından bantlama olayı da biraz sıkıntı bence çünkü güvercin yumurtası sert onun için bantliyolar ama muhabbet kuşu yumurtası çok yumuşak neyse dursun öyle artık çıkar umarım

GT-S7580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:53 --

bantla bantla dikatlice hiç sorun olmaz ztn yavruyu gördüğüne göre çıkım yaklaşmıs bi yerde gördüydüm guvercin yumurtasına yapmıslardı bantlamıslar yani yavru çıkmıs
Daha çıkışına en az 6 gün var neyse bekleyecez artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:39 -->-> Daha önceki mesaj 20:58 --

bir yumurtanın içinden tık tık ses geliyor arkadaşlar daha 2 günü var sorun olurmu erken çıkarsa filan acaba ? ? ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:50 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

+++++++++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:50 --

Arkadaslar kabuğu kırıldı dediğim yumurtadan delicesine cik cik sesleri geliyor müdahale gerekir mi acaba acil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:03 -->-> Daha önceki mesaj 07:02 --

Yoksa yarın çıkması gerekiyor kabuğu kırıldığı için mi öyle acaba

Sabret bence. Eğer gününde çıkmazsa müdahale edersin. Şu an için anormal bir durum yok gözüken. Hayırlısı olsun.

Sabret bence. Eğer gününde çıkmazsa müdahale edersin. Şu an için anormal bir durum yok gözüken. Hayırlısı olsun.

o cik sesi gelen yumurta 2 yerinden kabuğu soyulmuştu 2-3 gün önce ben de bu kadar yüksek ses gelmesini kabuğu olmamasına sayıyorum 1 gün daha bekleyeceğiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:16 -->-> Daha önceki mesaj 08:27 --

ilk yumurtamızdan 18. gününde yavru çıktı yardım eden herkeze teşekkür ediyorum iyiki böyle bir forum ve iyiki LEVENT ACAR abim var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:31 -->-> Daha önceki mesaj 12:16 --

7856c8ae1f35193b42d066b8e6f293af.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:31 --

anne yavruyu daha beslemedi besler inşallah

[MENTION=5743]Emre TURGUT[/MENTION] Hayırlısı olsun Emre. Sağlıkla, sıhhatle büyüt. Ama altlarına talaş koymayı unutma. Yoksa yavrular çarpık bacak olabilirler.

[MENTION=5743]Emre TURGUT[/MENTION] Hayırlısı olsun Emre. Sağlıkla, sıhhatle büyüt. Ama altlarına talaş koymayı unutma. Yoksa yavrular çarpık bacak olabilirler.

teşekkürler :D talaş koydum da dişi hepsini aşağı döktü koyayım mı yine zorla ??

Olmamis olabilir. Farkindaysa olabilir dedim guzel kardesim. Tercih senin. Biz burada elimizden geldigince bikdiklerimizi soylemeye calisiyoruz.
Ben de olmaz diye bişey demedim zaten sadece olmadığını söyledim :(

Geri