petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre TURGUT tarafından 16 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    :confused::confused::confused: dişi kuşum yumurtladı . ne yapmam gerekiyor ne almalıyım nasıl bakım yapmalıyım ???

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Günlük su ve yem değişimi haricinde fazla rahatsız etmeyin. Yavrular yumurtadan çıkınca gün aşırı mama verirseniz faydalı olur.

3. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    hmm tmm mamayı şimdi versem katkısı olur mu dişinin kalsiyum ihtiyacı için
    :confused::confused:

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Haftada bir verebilirsin şu an..
    Kalsiyum için kafese kalamar kemiği asmalısın.

5. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    tmm zaten şuan kalamar kemiği var da kuşumun ilk kuluçkası içeri çok girip çıkıyor bir sorun olurmu acaba erkek de içeri çok giriyor :confused::confused:

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Hiçbir sorun olmaz sen korkutma rahatsız etme yeter

7. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    tmm teşekkürler aslında yumurtlayan kuşum eski çiftimin yavrusu da onda erkek içeri fazla girmiyordu neyse daha acemilik vardır o zaman :D:D

8. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Erkekliği beceremeyen erkek muhabbet kuşları olabiliyor. Yumurtalara veya yavrulara zarar verdiklerini ara sıra duyuyoruz. Bence yakından takip etmekte fayda var.

9. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    kuşumun son olarak altı yumurtası oldu. ama ışıkla kontrol ettiğimde 1 yumurtanın kabuğunun biraz kırıldığını ama zarının delinmediğini gördüm içinde de yavru var sorun olur mu acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 16:44 --

güncel +++++

10. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    bantla bantla dikatlice hiç sorun olmaz ztn yavruyu gördüğüne göre çıkım yaklaşmıs bi yerde gördüydüm guvercin yumurtasına yapmıslardı bantlamıslar yani yavru çıkmıs

11. BAGCILARLI

BAGCILARLI New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeşim benımde 5 tane var yumurtam ılkten ole yapıyor ama sonradan dısı cıkmak bılmıyor sen arahatsız etme ben cok gıttım yanlarına vallaha sen rahatsız etme

12. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    Kuşum bana alışkın önceden de kuluçka geçirdi bakmamdan sıkıntı duymuyor davranışlarından bantlama olayı da biraz sıkıntı bence çünkü güvercin yumurtası sert onun için bantliyolar ama muhabbet kuşu yumurtası çok yumuşak neyse dursun öyle artık çıkar umarım

GT-S7580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:53 --

Daha çıkışına en az 6 gün var neyse bekleyecez artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:39 -->-> Daha önceki mesaj 20:58 --

bir yumurtanın içinden tık tık ses geliyor arkadaşlar daha 2 günü var sorun olurmu erken çıkarsa filan acaba ? ? ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:50 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

+++++++++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:50 --

Arkadaslar kabuğu kırıldı dediğim yumurtadan delicesine cik cik sesleri geliyor müdahale gerekir mi acaba acil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:03 -->-> Daha önceki mesaj 07:02 --

Yoksa yarın çıkması gerekiyor kabuğu kırıldığı için mi öyle acaba

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Sabret bence. Eğer gününde çıkmazsa müdahale edersin. Şu an için anormal bir durum yok gözüken. Hayırlısı olsun.

14. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    o cik sesi gelen yumurta 2 yerinden kabuğu soyulmuştu 2-3 gün önce ben de bu kadar yüksek ses gelmesini kabuğu olmamasına sayıyorum 1 gün daha bekleyeceğiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:16 -->-> Daha önceki mesaj 08:27 --

ilk yumurtamızdan 18. gününde yavru çıktı yardım eden herkeze teşekkür ediyorum iyiki böyle bir forum ve iyiki LEVENT ACAR abim var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:31 -->-> Daha önceki mesaj 12:16 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:31 --

anne yavruyu daha beslemedi besler inşallah

15. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=5743]Emre TURGUT[/MENTION] Hayırlısı olsun Emre. Sağlıkla, sıhhatle büyüt. Ama altlarına talaş koymayı unutma. Yoksa yavrular çarpık bacak olabilirler.

16. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    teşekkürler :D talaş koydum da dişi hepsini aşağı döktü koyayım mı yine zorla ??

17. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Atıyorsa zorlama diyeceğim ama çarpık bacak olabilir yavrular. Dikkat etmen gerekebilir.

18. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    o yuvalıktan çıkan hiç bir kuş çarpık bacaklı olmadı ama dursun bakalım şimdilik

19. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Olmamis olabilir. Farkindaysa olabilir dedim guzel kardesim. Tercih senin. Biz burada elimizden geldigince bikdiklerimizi soylemeye calisiyoruz.

20. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    Ben de olmaz diye bişey demedim zaten sadece olmadığını söyledim :(

Sayfayı Paylaş