Karadeniz Pet

Yumurtaaaa

• Konbuyu başlatan llua66yzgtll
  • Başlangıç tarihi
L

llua66yzgtll

Guest
Öncelikle merhabalar...

Benim kuşum 19 gün önce ilk yumurtasını yaptı. Daha sonra 5 yumurta yumurtladı. tabi ben işe başladığımdan dolayı hiç kontrol felan edemedim. Ailem yemini suyunu değiştirdi sadece. Geçenlerde baktığımda 4 yumurtanın kaldığını gördüm. şimdi eğer ilkini yediyse bilemiyorum ama yemediyse yavrunun yumurtadan çıkacağını nasıl anlayabilirim.( tabi eğer kuluçkaya yattıysa). Ayrıca yuvalıkta çok pis. Eğer ilk yumurtayı yediyse tahminen pazartesi günü yine yavru çıkması lazım. Şuan benim ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz.

Mama eksiliği sorunları bunlar kalamar kemiği koysaydın yemezdi yumurtayı

Karanlıkta el feneri ile bak yumurtalara yavru varsa bırak dursun yoksa çıkar anneye eziyet etme boşa yatmasın

mürekkep balığı kemiği var zaten. mama ile ilgilenemedim işe başladım çünkü. Biraz once dediğini yaptım senin mesajını görmeden once. sanırım sadece 1 tanesi gelişmiş gibi duruyor. diğerleri Babamın deyimiyle cılk olmuş. Bu kuş neden yatmıyor acaba yumurtaya bunu merak ediyorum ben.

Yumurtaları bir fener yardımıyla kontrol edebilirsin.

hayır bende 2 defa kuluçka donemi geçirdi. Benden önceki sahibindede yavrusu var şuanda hatta. Yumurtaları kontrol ettiğimi yazmıştım sanıım birtanesi büyüyebilmiş. o da tam büyüyememiş galiba

Geri