petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtaaaa

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve llua66yzgtll tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. llua66yzgtll
    Gizli

Öncelikle merhabalar...

Benim kuşum 19 gün önce ilk yumurtasını yaptı. Daha sonra 5 yumurta yumurtladı. tabi ben işe başladığımdan dolayı hiç kontrol felan edemedim. Ailem yemini suyunu değiştirdi sadece. Geçenlerde baktığımda 4 yumurtanın kaldığını gördüm. şimdi eğer ilkini yediyse bilemiyorum ama yemediyse yavrunun yumurtadan çıkacağını nasıl anlayabilirim.( tabi eğer kuluçkaya yattıysa). Ayrıca yuvalıkta çok pis. Eğer ilk yumurtayı yediyse tahminen pazartesi günü yine yavru çıkması lazım. Şuan benim ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz.

2. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Mama eksiliği sorunları bunlar kalamar kemiği koysaydın yemezdi yumurtayı

Karanlıkta el feneri ile bak yumurtalara yavru varsa bırak dursun yoksa çıkar anneye eziyet etme boşa yatmasın

3. llua66yzgtll
    Gizli

mürekkep balığı kemiği var zaten. mama ile ilgilenemedim işe başladım çünkü. Biraz once dediğini yaptım senin mesajını görmeden once. sanırım sadece 1 tanesi gelişmiş gibi duruyor. diğerleri Babamın deyimiyle cılk olmuş. Bu kuş neden yatmıyor acaba yumurtaya bunu merak ediyorum ben.

4. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yumurtaları bir fener yardımıyla kontrol edebilirsin.

5. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

İlk yavru dönemimi

6. llua66yzgtll
    Gizli

hayır bende 2 defa kuluçka donemi geçirdi. Benden önceki sahibindede yavrusu var şuanda hatta. Yumurtaları kontrol ettiğimi yazmıştım sanıım birtanesi büyüyebilmiş. o da tam büyüyememiş galiba

Sayfayı Paylaş