Karadeniz Pet

Yumurtada delik

kotakot

Yeni Üye
Merhabalar çiftimiz 3 yumurta yapmıştı bugün ilk yumurtanın çıkması gerekiyor diye düşünürken (19 gün doldu) bir yumurtanın ortasında böyle bir delik olduğunu gördük yavru çıkmaya mi çalışıyor yoksa yanlışlıkla olmuş bişey mıdır? Yumurta dolu kesinlikle ne yapmalıyız?
fc54f9d62739a0370a2d9ce65b17e21c.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doluysa yavru cikmaya calisiordur deligi yanlamasina genisletip yuvaya koyun anne kalanini soyarak yavruyu cikartir insallah sag salim cikar

Kulak pamuğuyla birazcak büyütün deliği gerisi yavru hallaeder o kadar açmış zaten

Azcık büyüttüm deliği fakat yumurtada hareket yok gibi yavru ölü sanirim

Azcık büyüttüm deliği fakat yumurtada hareket yok gibi yavru ölü sanirim

Siz tamamen soyun ama yumruta kabuğuna bağlıgöbek bağı var onu sakın kopartmayın çatlattıysa ya çıkma vaktidir ya anne yapmıştır yumurtada ölemez daha deliği var veya çıkamamış ölmüştür sonra anne çatlatmıştır siz yavaş yavaş soyun göbek bağına dikkat

Siz tamamen soyun ama yumruta kabuğuna bağlıgöbek bağı var onu sakın kopartmayın çatlattıysa ya çıkma vaktidir ya anne yapmıştır yumurtada ölemez daha deliği var veya çıkamamış ölmüştür sonra anne çatlatmıştır siz yavaş yavaş soyun göbek bağına dikkat
Kulak pamuğuyla yapın elle değil.

Pek dokunmak istemiyorum açıkçası dişiyi de rahatsız etmemek için şuanki açıklık baya yeterli gibi ama ses seda yok annem sabah ses var sanki çıkmış demişti ama ölmüş olmasından korkuyorum sadece

Pek dokunmak istemiyorum açıkçası dişiyi de rahatsız etmemek için şuanki açıklık baya yeterli gibi ama ses seda yok annem sabah ses var sanki çıkmış demişti ama ölmüş olmasından korkuyorum sadece
Yumurtayı açıp bakın kafası gözükcek sekılde oluyse alıp atın inşallah yasıordur

Dişiyi daha fazla rahatsız etmemek için yarın sabaha kadar deliği büyütmüş şekilde bıraktık sabah bi kontrol yapıcam

Ses geliyor mu yumurtadan ?
İnşallah yarın güzel habrrlelrle uyanırsınız

Dişiyi daha fazla rahatsız etmemek için yarın sabaha kadar deliği büyütmüş şekilde bıraktık sabah bi kontrol yapıcam

simdi baksaniz sikinti olmaz kafa kismi disarida olcak sekilde acin yasiormu bi bakin koyun so ra yerine olmusse durmasi yuvada insallah yasiordur

Bazen nekadar dikkat edilsede boyle durumlarla oluyor bunu önlemek için iyi takip şart.yumurtayı kulağınıza tutup yavrunun sesini yada yumurta içindeki hareketlerini duyabilirsiniz ayni şekilde çatlak delik yumurtaları sizde hafifi soyarsaniz bebeklerin çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.
Bebeklerin yumurtadan cikamamasinin sebeplerinden biride yuva içindeki nemin çok aşırı fazla oluşudur yumuşayan yumurta kabuğu esneklesir ve kolay catlamaz bu yuzden de bebek yumurtayı rahat kıramaz
Geçmiş olsun

yeterince gelişemedi mi acaba yoksa açmakta mı geç kaldık bilmiyorum
Ekli dosyayı görüntüle 22803
Bence yeterince gelişmiş ama arkadaşların dediği gibi kabuk sert olabilir yada yumurtada ters durmuş olabilir bunu siz bilemezdiniz başınız sağolsun yumurtadan çıkacak kadar güçlü değilmiş başka yumurtası varmı idi

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence yeterince gelişmiş ama arkadaşların dediği gibi kabuk sert olabilir yada yumurtada ters durmuş olabilir bunu siz bilemezdiniz başınız sağolsun yumurtadan çıkacak kadar güçlü değilmiş başka yumurtası varmı idi

2 yumurta daha var bakalım inşallah onlardan bitane bari çıksa teselli olur. İlk kuluckalari
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim hepinize

2 yumurta daha var bakalım inşallah onlardan bitane bari çıksa teselli olur. İlk kuluckalari

Inşallah 2 si de dolu ve sağlıklı.bir şekilde çıkar bu arada tarihlerini takip edin

Ricaederim inşallah kalanlar sağ salim çıkar bu mutluluğu yaşarsınız

Geri