Karadeniz Pet

Yumurtalar boş çıkıyor

• Konbuyu başlatan erenions
  • Başlangıç tarihi
E

erenions

Guest
Merhaba arkadaşlar bu benim ilk çift deneyimim olduğundan dolayı size sorma gereği duydum . şu anda 6 yumurta var ışık tuttugumda sadece yumurtanın ıcınde sıvı oldugunu goruyorum.bundan once 1 ay once kadar bır 4 yumurtamız daha olmustu bunlarda bos cıkmıstı yuvadan aldım.Bu yumurtaların bos olma sebebı ne olabılır ne tur cozumler bulabılrım yardımcı olursanız sevınırım

Nerede ikamet ediyorsunuz ? Mama takviyesi yapın kısırlık yok ise inşaallah dolar

Mersinde yasıyorum daha once havuclu yumurtalı bı mama vardı yaptım yemedıler ne yapıcagımı sasırdım acıkcası zaten bu kuluckadan sonra ayırmayı dusunuyorum bır sure dogru olurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:33 --

birde sorunun erkek yada dısıde oldugunu nasıl anlarım ?

Kuşlar tecrübesiz ise böyle durumlar ilk ve ikinci kuluçkada normaldir.Yumurtaların günü geçtikten sonra kırın eğer içinde yavru ölmüşse Erkekte sıkıntı yok demektir.Eğer içi boş ise Dişi kısır olabilir.Yada dişi yumurtaları tecrübesizlikten çeviremiyor olabilir veya hava şartlarındanda olabilir.Yem çeşitliliğini artırın,yumurta maması,kenevir,kendir,şalgam tohumu,aspur gibi tohumları verin.Bunları mama içinede katarak verebilirsiniz.Eğer yine sonuç alamazsanız eşleri değiştirin.

Siz mama yapmaya devam edin hafta da 1 2 verin ayrıca ayırmayın kuşlarınızı

anladım arkadaslar ayın 5 inde cıkmıstı ılk yumurta yumurtanın dıbınde azıcık kurumus bır sıvı gorunumu var yumurtaların döllenmemiş ldugunu soyleyebılırım ama yuurtanın ıcındekı sıvıda cok az 6 yumurtada bos yıne sanırım bosa gıdıyor onca emegı uzuluyorum hayvancagıza ama erkekten kesinlikle yavru aalmam gerekiyor kuş 4 yaşına geldi artık kendi göçüp giderse allah korusun bir parçası kalsın bari diye düşünüyorum tohum olayını denıcem fakat asıl sıkıntı su yumurtaların hıcbırınden yavru cıkmadı daha once ölü yada diri yani bizim paşadamı sorun var?

Geri