Karadeniz Pet

yumurtalar boş mu ?

corloene

Yeni Üye
05.09.2016 da ilk yumurtayi aldım ama hala yumurtalardan hiçbiri cıkmadı.Işıkla baktım anlayamadım . sizce ne yapmalıyım ?

20160926_221100.jpg
20160926_221100.jpg

Bekle 21 gün olmuş ben iki çiftimde aynı tarihte ilk yumurtaları aldım. Birisinin iki yavrucağı çıktı. Birisinin ilk yavrucağı bugün çıktı. Bekle belki ilki kızgınlık yumurtasıydı ondan çıkmamış olabilir. Belkide bir kaçı boş olabilir ama muhtemelen dolular vardır. Sabırla bekle çıkarlar umarım.

El feneriyle baktin ve anliyamadin mi? Cok basit aslinda.. icinde kipkirmizi damarlar belli oluo hatta dikkatli baknca kalp atisi bile gozukuo. Benm kuslarimda ayni gun kuluckaya yatti 2si cikti insallah yarin ucuncu cikicak biraz daha bekle belki ilk 2 yumurta bos olabilr

yumurtalar çıkacak diye beklerken bu sabah bir yumurta daha olmuş eski ve yeni yumurta karıştı

muhtemelen erkeğinde sorun vardır daha önce yavru almısmıydın

Erkek yaşlı değilse Dişi ve erkeğin poposundaki tüyleri yol döllenme gerçekleşmiyor muhtemelen

erkek 4 yaşında sorun yaratırmı ? 1 yaşında baska bir erkek daha var onu koysam dişi kabul edermi ?
4 yaşında erkek üremek için sorun yaratmaz dediğim gibi popolarındaki tüyleri yolun döllenmeyi kolaylaştırmak için ve tünekleri sabit olsun çiftleşirken oynamasın hiç

4 yaşında erkek üremek için sorun yaratmaz dediğim gibi popolarındaki tüyleri yolun döllenmeyi kolaylaştırmak için ve tünekleri sabit olsun çiftleşirken oynamasın hiç
peki eski yeni yumurtayı nasıl ayırıcam hepsini almalımıyım yuvadan.

ışık ile kontrol ederseniz yeni yumurta kendini belli eder. aklınızda bulunsun yumurtlama zamanlarında kuşunuz yumurtaladıkça numara verirseniz ve bu numaralara ait yumurtlama tarihlerini not alırsanız bu tür durumlar ile karşılaşmazsınız. yumurtaları karanlık ortamda el feneri veya telefonuzun flaşı ile kontrol edebilirsiniz

Riske atmadan bütün yumurtaları alın derim yeni kuluckaya başlasın

Yeni yumurta parlak , beyaz , temiz olur ben yeniyim der resmen baktiginiz da farkli gelir anlarsiniz yanlis tercih yapsaniz da bir tanesi follukta kalsin

Arkadaşlar ışık ta kontrol ettim hepsi boş . bende hepsini attım . erkekle dişiyi ayırdım.