Karadeniz Pet

Yumurtalar dolsumuz ?

chuck35

Yeni Üye
BIRISI BUGUN CIKTI BIRININ 3. GUNUNE GIRDI FAKAT HANGISI BILMIORUM ... ANLAYABILEN VARSA SIMDIDEN TESEKKURLER
o3rE1q.jpg

VavEbR.jpg

nMLEBa.jpg

v5nZqD.jpg

1vMNXb.jpg

LA1QLz.jpg

Dişi yumurtalara genelde üçüncüden itibaren yatar. Yuvalıkta beklese de ısıtmaz. Sen Üçüncü yumurtadan 5 gün sonra kontrol et.. Damarlanma ve kalp atışını göreceksin doluysa. Sormana bile gerek kalmayacak. Üzerine yatılmamış yumurtanın dolu veya boş olduğunu ayırman mümkün değil.

ılk yumurtadan berı uzerıne yatıyor .. 3 uncu gun bugun :( yıne bakarım 3 gun sonrada bu yumurtalardan bırının 3 uncu gunu ve kuluckadan kalmıyor pek yemek ve su harıcı

Dişi yumurtalara genelde üçüncüden itibaren yatar. Yuvalıkta beklese de ısıtmaz. Sen Üçüncü yumurtadan 5 gün sonra kontrol et.. Damarlanma ve kalp atışını göreceksin doluysa. Sormana bile gerek kalmayacak. Üzerine yatılmamış yumurtanın dolu veya boş olduğunu ayırman mümkün değil.

Levent hocam eğer 1 ve 2 yumurta yeteri kadar ısıtılmadıysa nasıl embriyo oluşacak, yani 3. yumurta 6 gün sonra geliyorsa ve kuş yatmaya başladıysa ilk 2 yumurtanın boş olma ihtimali %100 değil mi ?

Son düzenleme:
Levent hocam eğer 1 ve 2 yumurta yeteri kadar ısıtılmadıysa nasıl embriyo oluşacak, yani 3. yumurta 6 gün sonra geliyorsa ve kuş yatmaya başladıysa ilk 2 yumurtanın boş olma ihtimali %100 değil mi ?

Yumurta hiç ısıtılmazsa gelişim başlamaz ve yumurta bozulmaz.

Ne gerek var bilmiyorum
hepi topu 6 yumurta desen 12 gün yumurtalı
18 günde yatacak
sabret 1 aya boş dolu anlaşılır
böyle kontrol edip rahatsız etmeyin derim

Farkli birsey sormak istiyorum anne baba yavrunun kagunu yermi yavru var kabuktan eser yok her tarafa baktim kirintisi bile yok :)

Geri