Karadeniz Pet

Yumurtalar Hakkinda

• Konbuyu başlatan Erdem Demir
  • Başlangıç tarihi
E

Erdem Demir

Guest
Arkadaşlar selam, bugun bir arkadaşım bakamadığını söyleyerek bir erkek ve bir dişi eş tutmuş ve daha önce yavru alınmış çift getirdi Yuvalıkta da 2 adet yumurta vardı. ok yavaş biçimde sarsmayacak şekilde eve getirdim ancak ne kadar yavaş olsamda ister istemez sarsıldılar. Şu anda ikisi de yuvalıkta yumurtalar zarar görmemiş. Sizce yumurtaların akıbetı ne olur ne yapmam gerekır bilgilendirirseniz çok sevinirim. Saygılar

Aynı kafesde getirdiyseniz yumurtaya bakmaya devam ediceklerdir büyük ihtimalle

Arkadaşlar şimdi kuşların olduğu odaya girdim, erkek dışarda ancak dişi yuvalıkta duruyor hala rahatsız etmemek ıcın dişiye bakmadım ancak dişi hala yuvalıktaydı. Onur bey aynı kafeste getiremedıim ancak yuvalık aynıydı ve getirme kısmı da dahil omak üzere yuvalıktan hıc cıkmadı halen de cıkmıs degıl. Açıkcası yumurtalar konusunda endişeliyim aksadım yavru almak değil ancak bu yavruların ölümüne şahit olmak da isteiyorum.

Sana basina gelebilecekleti soyleyim bir yer degisikliginden dolayi bu kulucksda ciflesme durcak disi icerde ama o da bu durumda etkilenebilir ve yumurtalari kirabilir yada embriyolar dusensiz isitmsdan icinde olebilir 3 yumurtada kalicak buyuk ihtimal arkadas evinde ciflesmisse eger suan ilk yumurta 4 gunluk 2 gun sonra karanlikta fener yardimiyla bir bak yumurtaya sari ise bos kirmizi ise doludur

Az önce yavruluğa baktım biri küçük biri büyük yumurtadan büyük olanı kırmış dişi ancak hala yuvalıkta ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ancak akışına bırakmam erekecek muhtemelen stresini atıp tekrar yumurtlamasını beklemekten başka çare görünmüyor.

Geri