Karadeniz Pet

Yumurtaların hepsi boş çıktı

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
Selamun Aleykum arkadaşlar kuşlarım yaklaşık 20 gündür yumurtada yatıyordu bugün baktım yumurtaların hepsi boş attım.Dişi hala yuvalığa giriyor ne yapmamı önerirsiniz?

Kac tane yumurta vardi yumurtalar bosmuydu bozuk muydu eger yumurtalar dollenmemis ise kisirlik olabilir eger daha once yavru vermemisse yada sperm ulasamiyordur popo tuylerinden az alabilirsiniz

Kac tane yumurta vardi yumurtalar bosmuydu bozuk muydu eger yumurtalar dollenmemis ise kisirlik olabilir eger daha once yavru vermemisse yada sperm ulasamiyordur popo tuylerinden az alabilirsiniz

4 yumurta vardı birini kırmışlardı kalan 3 yumurtaya baktım bugün 2 tanesi bozulmuş kötü kokuyordu bir taneside kurumuş sanırım daha önce yavru alınıp alınmadığını bilmiyorum açıkcası dişi hala yuvalığa giriyor çıkarsam mı diye düşünüyorum ne yapmalıyım

Rahatsiz edici ortamdan uzak tutmaya calisin kiralan yumurtayi erkek kirmissa kiskancliktan disi kirmissa stres den kirmistir yuvayi cikartmayin belki daha yumurta olabilir folluk varmiydi yuvalikta

yumurtaların en yenisi zaten 2 haftalıktı tekrar yumurta olduğunu pek sanmıyorum açıkcası.Plastik folluk kullanıyorum bulundukları odaya bi sabah bir de akşam gidiyorum onun dışında girmiyorum zaten ama neden böyle oldu anlamadım.

Çok üzüldümmm dikkat edin dişide travma olmasın bu durum çok hassas varlıklar...

Yumurtaların üstünde yatıyordu dişi uzun zamandır yumurtaları aldım hala yuvalığa giriyor.Stres yapmasın diye çok fazla yuvalığa da bakmamıştım ama boşuna yatmasın diye aldım yumurtaları bugün valla bendeki moral bozukluğunu anlatamam...

Yumurtaların üstünde yatıyordu dişi uzun zamandır yumurtaları aldım hala yuvalığa giriyor.Stres yapmasın diye çok fazla yuvalığa da bakmamıştım ama boşuna yatmasın diye aldım yumurtaları bugün valla bendeki moral bozukluğunu anlatamam...

Yumurtalar 10 günlük olunca ışık yardımıyla kontrol edecektiniz damar var ise yumurta doludur sarı şekilde sıvı tapakası varsa derhal atılmalıdır di,şi boşuna yatıp yorulmasın eğer yumurtalar doluysa dişi sıkıntıdan kırmıstır kuşları çok sessiz bir odaya gün ışığı alan yere koyarsanız hiç girmesseniz daha iyi olur sabahtan aksama kadar vb bende 1 çift bakıyorum evde suan 2 yumurtası var dolu dişi yatıyor inşallah 1 hafta sonra yavrular cıkacak...

Yumurtalar 10 günlük olunca ışık yardımıyla kontrol edecektiniz damar var ise yumurta doludur sarı şekilde sıvı tapakası varsa derhal atılmalıdır di,şi boşuna yatıp yorulmasın eğer yumurtalar doluysa dişi sıkıntıdan kırmıstır kuşları çok sessiz bir odaya gün ışığı alan yere koyarsanız hiç girmesseniz daha iyi olur sabahtan aksama kadar vb bende 1 çift bakıyorum evde suan 2 yumurtası var dolu dişi yatıyor inşallah 1 hafta sonra yavrular cıkacak...

Yumurtaları kırmadı bir yumurtayı kırmışlar ama zaten diğer 3 yumurta da boş çıktı zaten rahatsız etmeyim stres yapmasın diye kontrol etmemiştim bu zamana kadar ama boşuna yattığını anladıgım için bugun baktım yumurtalarıda aldım altındn ama hala yuvalıkta duruyor dişi

Benim muhabbet kusumun da şuan 8 tane yumurtası var ve sanırım ilk yumurtayı mart 20 de falan yaptı ilk 3 yumurtadan sonra yattı kuluçkaya fakat sürekli yatmıyor girip çıkıyor yem yemeye şu içmeye erkek kuşda yuvaya giriyor arada fakat bu kaç gündür erkek kuş çok kanat cirpiyr ve otuyr neden böyle yapar ve son olarak ben yumurtalara hiç bakmdm ellemek istmdm rahtsz olmasın diye ayrı bi odada değil bizimle aynı odadalar şuanda rahatsız olmuş mudur

Benim muhabbet kusumun da şuan 8 tane yumurtası var ve sanırım ilk yumurtayı mart 20 de falan yaptı ilk 3 yumurtadan sonra yattı kuluçkaya fakat sürekli yatmıyor girip çıkıyor yem yemeye şu içmeye erkek kuşda yuvaya giriyor arada fakat bu kaç gündür erkek kuş çok kanat cirpiyr ve otuyr neden böyle yapar ve son olarak ben yumurtalara hiç bakmdm ellemek istmdm rahtsz olmasın diye ayrı bi odada değil bizimle aynı odadalar şuanda rahatsız olmuş mudur
Eğer ortama ve size güveniyorlarsa çok ürkek değillerse sorun olmaz yerini değişmek de sıkıntılara neden olur. Nereye alışmışlarsa orda kalsınlar.

Yanlarına yaklsnca ilgilenince herhangi bi sikntmz yok fakat erkek kuş nedense bir kaç gündür hızlı hızlı kanat çırpıyor ve ötüyor durmadan acaba neden olur