petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtalı kuşlarımı getirdim.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mehmet KOÇTÜRK tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
    Selam in aleyküm. memlekete gittiğimde kuşlarımı petshopa bırakmıştım. Geldiğimde yumurtlamışlardı. Almadım. Ama daha da dayanamadım adam bakamıyordu.normalde ilk yumurtanın çıkmış olması gerekliydi. Baktım yok aldım kuşları. yumırtalardan 3 ü boş 2 si dolu. ama o yumurtaların da 3te ikisi dolu uçları boş. Acaba içinde ölmüş mü embriyo ? Yuvalığı ayrı kuşları ayrı kutuda getirdim. Petshop yumurtaları kırar atar dedi ama kuşumu tanıdığım için umursamadım. Tahminim gibi de oldu daha yuvanın kancalarını takmadan dişi.girdi yattı. Açıkcası yumurtaladan çok ümidim yok ama yine de yatıyo bozmak istemedim. Kuşlara mama falan verilmemiş bitkin. Dişi.kalktığı zaman yuvalığı sökecem. Tavsiye öneri ve görüşleriniz neler ? [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] abi senin görüşlerin benim.için çok mühim yardım eder misin ?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ve aleykum us selam paşam yumurtaların içinde yavru ölümü olduğundan emin ol ve al. Emin değilsen boş yumurtaları al dolu olanlar kalsın ve ona göre bekle derim

3. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Tamamdır abicim. Ölü olup olmadığını anlamamın kolay bir yolu var mı acaba?

4. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Deneyimlemedim ama içinde ölü olan yumurta bir tarafa yatar diye okumuştum. Bir de yumurtaları ılık suya koyarsanız içinde canlı varsa yumurtalar resmen yüzüyor, bir videoda seyretmiştim. Bulabilirsem eklerim. Eğer çıkmaları yakınsa hiç ellemeyin bence ki içleri karanlık ve hava boşluğu gözüküyorsa çıkma vakitleri yaklaşmış.

5. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Kardeşim içleri karanlık. O videoya ben de baktım ama rahatsız etmeyim diye almadım. Sıkıntı şu ki hava boşluğu mu yoksa yavru öldü mü anlamadım. Ama Allah büyük. Hele yatsın bakalım pazar gününe kadar. Ama yatma yatay değil. Yumurtayı dik yuyunca üst kısmı boşluk. Hayırlısı diyelim.

#5 Mehmet KOÇTÜRK, 5 Mart 2015
    Son düzenleme: 5 Mart 2015
  6. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    O bölüm hava boşluğu diye biliyorum, benim kuşlarımın yumurtalarında da vardı. Ama içinde yavru ölürse nasıl bir bozulma oluyor onu bilemiyorum. İnşaallah canlılardır, içinizi ferah tutun. Sağlıkla büyütün inşaallah.

7. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    İnşallah kardeşim Allah razı olsun.

8. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Kanarya yumurtasıymış ama videoyu da paylaşayım :)

[YOUTUBE]bvBxfqVRUdk[/YOUTUBE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:24 -->-> Daha önceki mesaj 03:22 --

[YOUTUBE]bilMs4o730Y[/YOUTUBE]

9. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Ne büyüksün Yarabbi. Şunlara bak yüzüyorlar resmen. Sana çok çok teşekkür ederim kardeşim. Bu yöntemi denemeye korktum açıkcası. Bekleyip görelim sonucu. Haberdar ederim seni çıkarlarsa inşallah...

10. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Eyvallah kardeşim, Allah razı olsun. Güzel haberlerini bekliyorum. Hayırlı geceler..

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Emin olmak için beklemek lazım boş kısım havaboslugu diğer kısımda yavru olabilir

Sayfayı Paylaş