Karadeniz Pet

Yumurtalı kuşlarımı getirdim.

Mehmet KOÇTÜRK

Meraklı Üye
Selam in aleyküm. memlekete gittiğimde kuşlarımı petshopa bırakmıştım. Geldiğimde yumurtlamışlardı. Almadım. Ama daha da dayanamadım adam bakamıyordu.normalde ilk yumurtanın çıkmış olması gerekliydi. Baktım yok aldım kuşları. yumırtalardan 3 ü boş 2 si dolu. ama o yumurtaların da 3te ikisi dolu uçları boş. Acaba içinde ölmüş mü embriyo ? Yuvalığı ayrı kuşları ayrı kutuda getirdim. Petshop yumurtaları kırar atar dedi ama kuşumu tanıdığım için umursamadım. Tahminim gibi de oldu daha yuvanın kancalarını takmadan dişi.girdi yattı. Açıkcası yumurtaladan çok ümidim yok ama yine de yatıyo bozmak istemedim. Kuşlara mama falan verilmemiş bitkin. Dişi.kalktığı zaman yuvalığı sökecem. Tavsiye öneri ve görüşleriniz neler ? [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] abi senin görüşlerin benim.için çok mühim yardım eder misin ?

Ve aleykum us selam paşam yumurtaların içinde yavru ölümü olduğundan emin ol ve al. Emin değilsen boş yumurtaları al dolu olanlar kalsın ve ona göre bekle derim

Ve aleykum us selam paşam yumurtaların içinde yavru ölümü olduğundan emin ol ve al. Emin değilsen boş yumurtaları al dolu olanlar kalsın ve ona göre bekle derim
Tamamdır abicim. Ölü olup olmadığını anlamamın kolay bir yolu var mı acaba?

Tamamdır abicim. Ölü olup olmadığını anlamamın kolay bir yolu var mı acaba?
Deneyimlemedim ama içinde ölü olan yumurta bir tarafa yatar diye okumuştum. Bir de yumurtaları ılık suya koyarsanız içinde canlı varsa yumurtalar resmen yüzüyor, bir videoda seyretmiştim. Bulabilirsem eklerim. Eğer çıkmaları yakınsa hiç ellemeyin bence ki içleri karanlık ve hava boşluğu gözüküyorsa çıkma vakitleri yaklaşmış.

Deneyimlemedim ama içinde ölü olan yumurta bir tarafa yatar diye okumuştum. Bir de yumurtaları ılık suya koyarsanız içinde canlı varsa yumurtalar resmen yüzüyor, bir videoda seyretmiştim. Bulabilirsem eklerim. Eğer çıkmaları yakınsa hiç ellemeyin bence ki içleri karanlık ve hava boşluğu gözüküyorsa çıkma vakitleri yaklaşmış.
Kardeşim içleri karanlık. O videoya ben de baktım ama rahatsız etmeyim diye almadım. Sıkıntı şu ki hava boşluğu mu yoksa yavru öldü mü anlamadım. Ama Allah büyük. Hele yatsın bakalım pazar gününe kadar. Ama yatma yatay değil. Yumurtayı dik yuyunca üst kısmı boşluk. Hayırlısı diyelim.

Son düzenleme:
Kardeşim içleri karanlık. O videoya ben de baktım ama rahatsız etmeyim diye almadım. Sıkıntı şu ki hava boşluğu mu yoksa yavru öldü mü anlamadım. Ama Allah büyük. Hele yatsın bakalım pazar gününe kadar.
O bölüm hava boşluğu diye biliyorum, benim kuşlarımın yumurtalarında da vardı. Ama içinde yavru ölürse nasıl bir bozulma oluyor onu bilemiyorum. İnşaallah canlılardır, içinizi ferah tutun. Sağlıkla büyütün inşaallah.

İnşallah kardeşim Allah razı olsun.

Kanarya yumurtasıymış ama videoyu da paylaşayım :)

[YOUTUBE]bvBxfqVRUdk[/YOUTUBE]

Ne büyüksün Yarabbi. Şunlara bak yüzüyorlar resmen. Sana çok çok teşekkür ederim kardeşim. Bu yöntemi denemeye korktum açıkcası. Bekleyip görelim sonucu. Haberdar ederim seni çıkarlarsa inşallah...

Ne büyüksün Yarabbi. Şunlara bak yüzüyorlar resmen. Sana çok çok teşekkür ederim kardeşim. Bu yöntemi denemeye korktum açıkcası. Bekleyip görelim sonucu. Haberdar ederim seni çıkarlarsa inşallah...
Eyvallah kardeşim, Allah razı olsun. Güzel haberlerini bekliyorum. Hayırlı geceler..

Emin olmak için beklemek lazım boş kısım havaboslugu diğer kısımda yavru olabilir

Geri