Karadeniz Pet

Yumurtamı var? yoldamı?

A.Bozoğlu

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 çift muhabbet kuşum var 2 ayrı kafeste. çiftlerden birinin dişisi sürekli yuvalığa girip çıkıyordu.

bu akşam geldiğimde kuşları kafeste göremedim? kafes duvarda asılı olduğu için kafese dokunmada tabureye çıkıp baktım ve dişi ile erkek birlikte yuvalıkta idi, dişi sabit erkek arada göz ucu ile dışarı bakıyor. bende ürkütmemek adına fazla incelemedim. sizce yumurtlamış olma ihtimalleri nedir? yada yumurta gelme ihtimali?

Resim pek net değil ama azda olsa kuşlar görünüyorlar;

Son düzenleme:
yuvalığa giriyorlarsa yuvayı hazırlayınca çiftleşirler bir bakın yuvalıktan çıkınca yumurtlamış mı birde kuyruk düşmüş mü.

Dişinin popo kısmını çekip gösterirseniz iyi olur.

Yuvadan çıkarsalar/ çıktıklarında görebilirsem resim eklerim ama dişinin kuyruğu erkeğe göre daha aşağıda duruyordu.

Bunlar güzel gelişmeler, hayırlısı olsun.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Dişi kuşunuzun dışarda fotoğrafı gerekli ayrıca yuvaya girmeleri güzel şeylere işaret

Malesef bu akşam eve geldiğimde erkek kuşumu kafesin içinde ölü olarak buldum, dişi ise hala yuvalıkta kontrol ettim yumurta falan yok? Herhangi bir hastalık belirtisi de yoktu erkekte neden böyle oldu anlamadım? Acaba dişi birşey yapmış olabilirim? Dişiyi yuvalikla beraber diğer kafese akşam erkek rahat bırakmaz biliyorum, siz ne önerirsiniz?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Malesef bu akşam eve geldiğimde erkek kuşumu kafesin içinde ölü olarak buldum, dişi ise hala yuvalıkta kontrol ettim yumurta falan yok? Herhangi bir hastalık belirtisi de yoktu erkekte neden böyle oldu anlamadım? Acaba dişi birşey yapmış olabilirim? Dişiyi yuvalikla beraber diğer kafese akşam erkek rahat bırakmaz biliyorum, siz ne önerirsiniz?

Üzüldüm:( gecmis olsun

Çok üzüldüm nazara mı geldi :( dişi kendi kafesinde kalsın diğer çiftin yanına atmayın

Bende çok üzüldüm ama nedenini de anlayamadım.