petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurtanın yarısı siyahlaşmış ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Puceau tarafından 21 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0
    İlk Yavrumu aldımda arkadaşlar sabaha karşı baktım diğer yumurtanın yarısı siyahlaşmış yarısı ?

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Hayırlısı olsun. Resim eklersen yardımcı olalım. Kaç gün oldu yumurta?

3. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    Büyük ihtimal yumurta bozulmuştur veyahut yavru çıkamayıp ölmüştür
    Yumurta o sebep siyahlaşır

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Konuş Burak kim tutar seni ;) Burak bozuldu diyorsa bozulmuştur o yumurta.

5. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0
  6. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    Yumurta bozuk evet yavru oluşmamış zaten yumurtayı alsan daha iyi olur bakteri üretmesin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:54 -->-> Daha önceki mesaj 10:53 --

Estafurullah be abi gökan erkan

7. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtayı alayımda kanlıbıçaklı olmasın sonra dellenip kırmasın ? tepki göstermesin ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:02 -->-> Daha önceki mesaj 10:58 --

Bide bu yeni doğan yavruyu besliyormudur ilk yumurtası yani ne bilim sanki beslemiyor heralde ? yada günü geçtikten sonramı besler anne yavrusunu 2 gün sonra felanmı dicemde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:03 -->-> Daha önceki mesaj 11:02 --

yavru ötüyor arada güzel yani sesi felan neşesi yerinde belliki

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    2 Tanesinde çatlak var zaten yumurtaların. Kurumuş olabilirler. Yavrunun da kursağında sarı bir doluluk olması lazım. Beslemiyorsa kursağı bomboş olur. Bir kontrol et bence. Genelde acıktığında bağırır yavru.

9. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    yavrunun kursağı (midesi sarıya benzer bir renk olur) kursakta denir mide de yavrunun kursağı şişmişse anne beslemiştir yavruyu

10. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0
    abi onu anladım sen dedin ya yumurtayı al siyah olan onu alayımmı diyorum ? dişi kızmasın. yavru zaten ötüyor annenin beslemesi gerekmiyormu ? daha yeni elime alıp nasıl besliyim. özel mamada yaptım erkek yiyip yuvaya giriyor. yediriyormu şüpheli artık.

11. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yediriyordur büyük ihtimalle anaçlar ama dediğim gibi kursağını kontrol et. Gözle görürsün zaten. Yumurtayı da kontrol et ve boşa yatmasın al derim.

12. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0
    :D abi bilgilisiniz diye 3.cü kez soruyorum arkadaşın bozuk dediği siyah yumurta bakteri yapabilir al onu dedi . ben o yumurtayı alsam dişi sinirlenirmi diyorum ?

13. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    o yumurtayı alın hiçbirşey olmaz farketmez zaten .babada annede besler çok çabuk endişelenmeyin müdahale etmeyin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:30 -->-> Daha önceki mesaj 12:29 --

SİNİRLENMEZ :D aldığınızı farketmez merak etmeyin yatmaya devam eder ve beslerde

14. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Dişi kızsa bile (büyük ihtimalle tepki vermeyecektir) içinde yavru ölmüş olan yumurtayı almanız gerekiyor. Bakteri oluşursa dişinin kızmasından daha büyük sorunlarla karşılaşırsınız.

15. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0

arkadaşlar yumurtayı aldıgımda yarısı siyahtı zaten belirttiğim gibi üstte fotosuda var. içine açtım kokuyordu ve hareketsizdi ve kalbi ufakda olsa atmıyordu sanırım içinde ölmüş değilmi yanlış yapmadık çıkardım attım ?

16. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hayır çok iyi yapmışsınız resimdende belli oluyor zaten renginden bozulduğu yavru aldıkça dahada tecrübeniz artar yumurta konusunda.

17. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    Yumurtaların biri kırık onu alın sonra bozulan yumurtayıda alın sonra bitane boş var tek olan o yumurtayıda alın son olarak yavruyla diğer yumurtaları folluğun ortasına çukura getirin günde bikere kontrol edin devamlı aç kapa yapmayın zaten bu şekilde yumurtanın bozulması da normal kırılmasıda kuş yatamazki yumurtaya

18. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Al dedim diğer mesajlarda farkındaysan kardeşim :) Diğer çatlağı da al eğer kurumuşsa. Sinirlenmez merak etme.

19. Puceau

Puceau New Member

Beğenileri:
    0
    kırık diyorsunuzda yavrununkide kırıktı kırıkken 2 gün sonra yavru verdi . yani kırık yumurtadan yavru çıktı kendisi kırmış sanırım o yüzden ben hiç ellemeyeyim bakalım ne olacak

Sayfayı Paylaş