Karadeniz Pet

yumurtasını kırdı :(

• Konbuyu başlatan muzaffer
  • Başlangıç tarihi
M

muzaffer

Guest
muhabbet kuşum dün yumurtladı ve yumurtasını kırdı kafesi ailecek oturduğumuz odada kalıyor ondan olabilir mi şu an yerini değiştirsem bu seferde yer değişikliğinden dolayı kırar diye korkuyorum ne yapmam lazım bilgili arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

Sessiz sakin bir.odaya al hocam sıcaklık 18-19 dereceden aşağı olmasın odanın

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

İlk kuluçkası mı?
Kalsiyum ve vitamin takviyesi yapıyor musunuz?
Çiftleştiklerini gözlemlediniz mi?
Kuluçkaya yattığını gözlemlediniz mi?

Eğer çiftleşmemişlerse kızgınlık yumurtası olabilir ve genelde 1 tane yumurtlar, onu da kırıp içer. Yok eğer çiftleşmişler de, döl tutmuş bir yumurtaysa, eğer ilk kuluçkasıysa acemilikten kırabilir, ikinciye böyle problemler yaşamazsınız. Yine eğer çiftleşip de yumurtladıysa ve kalsiyum, mama desteği yapmıyorsanız kalsiyum eksikliğinden dolayı yumurtasını kırar ve içer.
Diğer bir ihtimal kuş kuluçkadayken rahatsız edildi ve strese girip yumurtasını kırdı. Yani bir çok ihtimal var. Erkek de yanlışlıkla kırmış olabilir. Gözlemlemeniz gerekiyor. Yerini değiştirmeyin. Değiştirirseniz, bundan sonra gelecek yumurtalara yatmaz.

Salmada kuşları olan bir abiden edindiğim bilgiye göre doğal ortamlarında nasıl ise öyle yapınız hava karardığı zaman dinlensinler ve dişi olanda yumurtaya yatsın . Muhabbet kuslarının 10 saatlik bir uykuya ihtiyacları vardır . oda sıcaklığında ise orası 14 derece idi ve hiç bir sorun teşkil etmez sadece ceryanda kalmasınlar o yeterlidir dedi kendileri

kuş size alişkin ve ortam da 2 3 sene kaldiysa sorun olmaz ...

İlk kuluçkası mı?
Kalsiyum ve vitamin takviyesi yapıyor musunuz?
Çiftleştiklerini gözlemlediniz mi?
Kuluçkaya yattığını gözlemlediniz mi?

Eğer çiftleşmemişlerse kızgınlık yumurtası olabilir ve genelde 1 tane yumurtlar, onu da kırıp içer. Yok eğer çiftleşmişler de, döl tutmuş bir yumurtaysa, eğer ilk kuluçkasıysa acemilikten kırabilir, ikinciye böyle problemler yaşamazsınız. Yine eğer çiftleşip de yumurtladıysa ve kalsiyum, mama desteği yapmıyorsanız kalsiyum eksikliğinden dolayı yumurtasını kırar ve içer.
Diğer bir ihtimal kuş kuluçkadayken rahatsız edildi ve strese girip yumurtasını kırdı. Yani bir çok ihtimal var. Erkek de yanlışlıkla kırmış olabilir. Gözlemlemeniz gerekiyor. Yerini değiştirmeyin. Değiştirirseniz, bundan sonra gelecek yumurtalara yatmaz.

1-kalsiyum ve vitamin takviyesi yapıyorum
2-çiftleştiklerini kendi gözlerimle gördüm
3-kuluçkaya yattığını görmedim ama sürekli yuvada geçiriyor vaktini çok az çıkıyor sonra geri giriyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --

Sessiz sakin bir.odaya al hocam sıcaklık 18-19 dereceden aşağı olmasın odanın

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

sessiz bir odaya alsam bu seferde yer değişikliğinden dolayı sıkıntı çıkar diye düşünüyorum

1-kalsiyum ve vitamin takviyesi yapıyorum
2-çiftleştiklerini kendi gözlerimle gördüm
3-kuluçkaya yattığını görmedim ama sürekli yuvada geçiriyor vaktini çok az çıkıyor sonra geri giriyor

Diğer konunuzu okudum aynı konuyu orada da sormuşsunuz. İlk kuluçkası olduğunu söylemişsiniz. Muhtemelen acemilikten kırdı yumurtayı. Sahte yumurtayı önermiş zaten arkadaşlar.
Geriye 1 ihtimal daha kalıyor, ailecek oturduğunuz odada olduklarını söylemişsiniz, gelen geçen insanlardan ya da sesten (televizyon vs. gibi) ürküp stresten kırmış olabilir. Eğer çok ilgileniyorsanız, biraz ilgiyi azaltmanız gerekecek. Aile içinden yalnızca 1 kişinin ilgilenmesi her zaman daha iyidir.

Diğer konunuzu okudum aynı konuyu orada da sormuşsunuz. İlk kuluçkası olduğunu söylemişsiniz. Muhtemelen acemilikten kırdı yumurtayı. Sahte yumurtayı önermiş zaten arkadaşlar.
Geriye 1 ihtimal daha kalıyor, ailecek oturduğunuz odada olduklarını söylemişsiniz, gelen geçen insanlardan ya da sesten (televizyon vs. gibi) ürküp stresten kırmış olabilir. Eğer çok ilgileniyorsanız, biraz ilgiyi azaltmanız gerekecek. Aile içinden yalnızca 1 kişinin ilgilenmesi her zaman daha iyidir.

tamam teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.

kuş size alişkin ve ortam da 2 3 sene kaldiysa sorun olmaz ...

Yardımcı olacaktınız ama fotoğrafını en sonunda yükliyebildim buyrun foto ?

DjeWOYN.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 00:58 --

Nrclp7j.jpg
2.Foto ?

Merhaba arkadaslar ayni sorun bendede oldu ciftlestiklerini gordum kalsiyum ve mama takviyesi yapiyorum kusum sadece 1 tane yumurtladi ustunde 6 gun yatti ve onu da sonra kirdi ve icti ama 2. Yumurta hala yok (ilk yumurtadan 15 gun) suan ilk kuluckasi sessiz ve ust taraftalar sizce kizginlik yumurtasimi ama ciflestiler yada erkek dolleyememis olabilirmi suan 2. Yumurtada geldi gelecek cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler

Merhaba arkadaslar ayni sorun bendede oldu ciftlestiklerini gordum kalsiyum ve mama takviyesi yapiyorum kusum sadece 1 tane yumurtladi ustunde 6 gun yatti ve onu da sonra kirdi ve icti ama 2. Yumurta hala yok (ilk yumurtadan 15 gun) suan ilk kuluckasi sessiz ve ust taraftalar sizce kizginlik yumurtasimi ama ciflestiler yada erkek dolleyememis olabilirmi suan 2. Yumurtada geldi gelecek cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler
O bence kizginlik yumurtasi olabilir

arkadaşında söylediği gibi çok büyük iht kızgınlık yumurtasıdır. boş yumurtaları fark ettiğinde dişiler kırabiliyor

Geri