Karadeniz Pet

yumurtayı çatlatayımmı ?

bettikler

Meraklı Üye
arkadaşlar yumurtanın günü doldu yavru içinde cik cik ediyor yumurta çatlamamış uzman arkadaşlara soruyorum aceba yavru yumurtayı çatlatamıyormu yumurtayı ben çatlatayımmı

Bana kalırsa bilgiğim kadarı ile dokunmayın, kuşa zarar verebilir. Ancak daha iyi bilgisi olan arkadaşlarımız cevap verecektir.

2. yumurta 23 gun oldu
3.yumurta 20 gün oldu
4.yumurta 18 gün oldu
5.yumurta 16 gün oldu

ısıkla baktım 3.yumurtanın ıcı sarı gözüküyor 2.4.5. yumurtanın içinde yavru var ama ölmediyse

sesın hangisinden geldiğini bulamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:53 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

içinden cık sesi gelmeye başladıktan kac gün sonra yumurtadan yavru cıkar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:09 -->-> Daha önceki mesaj 00:53 --

------------------------

yumurtadan ses gelmez hocam kuş 3 yumurtadan sonra yatmaya başlar genellıkle bu yazdıgın yumurtlamamı yoksa tam anlamıyla yatışdan sonra gecen gün mu ?

Bence bekle. Cik cik demeyi bilen ordan çıkmayı da bilir derim. şimdiden yani kuşlarınız hayırlı olsun.

kesinlikle ellemeyin anne yumurtayla oynayıp onu hava alabileceği şekle sokuyordur ses geliyormuş zaten o yavru bu gece çıkar oynamayın siz..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

Ayrıca yavru direkt çıkmaz yumurtadan beslendiği için bağlar var kendiliğinden kopmalı onlar siz çıkartayıp diyip öldürürsünüz

siz ellemeyin çıkar onlar kuluçka zamanı kuşun yatmaya başladıgı zamana ve ortam sıcaklıgına göre farklılıklar gösterebilir kendisi çıkacaktır sabaha kadar.

yukarda yazdıklarım yumurtladığı günden itibaren gecen günler hayvan 2 . yumurtadan sonra tam manasıyla yatmaya başladı 2 . yumurta 23 gün oldu içinden yavru cıkamadı yumurta dolu galiba içinde ölmüş gibi

kardeş kuş yumurtanın kabunu kıramıyor nem oranı düşük hava boşlundan yumurtaynın yani azcık sizri yerinden degilde oval olan yetinde bıçakla azcık delik ac nohut hadar yoksa yavru ölür benden demesi azcık ac yeter yumurtayı sen çıkarma sakına

Kendi haline bırak kardeşim çıkar kendisi, anneyi uabrudan soğutursan bakmaz ve ölür bir işe yaramaz

Bence de ellemeyin kendisi kırsın, siz kırarsanız ölebilir.

Yumurtadaki yavru ölümleri havadaki nem oranı standartsa yumurtalara sürekli bakmaktanda kaynaklanır.. Her kuşun huyu aynı değil.

inşallah kendi çıkar

son durum ney

Yavru cikmadi bende ellemedim

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

cik cik sesleri geldikden 1-2 gün içinde çıkar.Zaten yavru içinden baskı uyguladığı için belli bir şeyden sonra yumurta yumuşuyor ve yumurtayı çatlatıp çıkmaya başlıyor.

Geri