Karadeniz Pet

Yumurtlayacak dişide halsizlik

rusenyyc

Yeni Üye
Dün 1 çift yumurtali kuş aldim. Dişi biraz hareketsiz ve tünekte uyukluyor elimi atinca kaciyor bu normal midir? Dişi 2 yumurtanin ustune yatmiyor ve karin ile kloak bolgesi şiş sizce bir sorun mu var?

Yumurtalı aldığınız için streste büyük ihtimal kuluçkayı sonlandirir ve o yumurtayı da eritir inşaallah bundan sonraki kuluçka da yavru alinirsiniz

Tesekkur ederim. Hasta degil yani durgun duruyor yavaş hareket ediyor ve uyukluyor. Dışkısi normalden fazlasiyla buyuk bir hastaligi var diye korkuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 20:49 --

Bunlar da resimler:
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Ortam değiştiği için bu yumurtalara yatmadımı yumurtalar iptal. Ortama alıştığında yeniden sağlıklı bir kuluçka başlatacaktır. Yumurtayı kafese yaparsa sen yine de onu alıp yuvalığa koy. Diğer bozulmuş yumurtaları da atarsın.

Peki hocam hasta gibi duruyor dişi kuşumuz.
1 Sebebi nedir?
2uyukluyor yemi az yiyor sorun nedir ve bunu nasil düzeltecez?
3Kloak ve karindaki şişme neden?
4 Bundan sonra ne yapmam gerek
( Bir arkadaş yumurta eritiyordur ve stressten kaynaklanan yorgunluk diyor bi de yağlanma varmiş)

Son düzenleme:
Hocam dun gece 3 itibari ile dişimiz kusmaya başladi biraz once baktim bitkin duruyor. Ne yapmami onerirsiniz

geçmiş olsun bidahaki kuluçkada hayırlı yavrular almanızı dilerim.

Tesekkurler bu kusma hakkinda ne yapabiliriz onceden sade yem kullaniyordum simdi aspur ve muhabbet yemi karisik veriyorum ondan mi

alıştığında yumurtlayabilir

Keske almasaydiniz. Malesef disiler strese girerse cok kotu. Bende yumurtali aldim eve geldi iki yumurtasini da yuvalik disina dogurdu ve kirdi simdi iki ay oldu ve yuvaliga bile girmiyor

Tesekkurler cevaplar için veterinerim taşlikta mantar uredigini soyledi tedaviye biraktim.

Geri