Karadeniz Pet

Yuva malzemesi.

bence ona hiç gerek yok ince talaşlar var ondan alıp yuvalığa koy.ben ince talaş kullanıyorum.hem yavruların dışkısını emiyor.hemde ayaklarını kaydırmıyor.

Aslında marangozdan almayı düşündüm ama onlar makinada her türden ağaç kestiği için çekindim [MENTION=10193]yasin51[/MENTION]

bence bir sıkıntı çıkmaz ama sen her ihtimale karşı aldıktan sonra iyi havalandır.bi gazetenin üzerine felan yaygın bi şekilde koyup 1-2 saat güneşte beklet.

Bence marangozdan al ben sürekli aynı marangozdan alıyorum bir sıkıntı olmuyor

İnce(toz)gibi olanlardanmı yoksa normal kalın olanlardanmı kullanıyorsunuz [MENTION=10193]yasin51[/MENTION]... [MENTION=5418]semih yücel[/MENTION]

Toz gibi değil. Kaba talaş kullanmanız lazım. Ben marangozdan izin aldım yerden 2-3 avuç topladım. Zaten kokusundan anlarsınız az çok ne talaşı olduğunu.

bn toz gibi olanı kullanıyorum.yuvalığın icine koyduktan sonra yumurtaların bi arada durması için yukarıdan aşağıya doğru bi ovallik ver.sonra iyice bastır.tam otursun.bn böyle çok verim alıyorum.çünkü yumurtalar bi arada durunca mecburen hepsine yatmak zorunda kalıyor.o yüzden kuluçkada veya yavru çıktıktan sonra hiç bi sıkıntı yaşamadım çok şükür.İyi günler

Bu talaş olayı bir benim kuşlar kullanmıyor hangi talaşı koyduysam ya dışarı atıp yuvayı boşaltmaya çalışıyor yada yuvaya hiç girmiyor sonunda savaşı o kazandı :) bende koymamaya karar verdim öle devam ediyorum her kuş kabullenmeye biliyor kanımca...

Muhabbet yemi kabuklarını koyun daha sğlıklı masrafa gerek yok

Evet kullanılır ben de o talaşlardan kullanıyorum, marangozda bunlardan bulamadım ya toz vardı yada çok kalın en güzeli bu tür hamster talaşları tavsiye ederim.

arkadaşım talaşa ne para veriyosun marangoza git istediğin kadar al para falan almazlar orta kalınlıktaki talaş kullanıyorum ben sıkıntı yok

İnşaat kumu veya marangoz talaşı kullanın.. gerek yok masraf etmeye..

Sağolun,acaba talaşı kafes tabanınada kullanabilirmiyiz?

kafesin tabanında ızgara yoksa, zeolit veya mısır granülü daha saglıklı olur kuşlarınız icin.. cok pahalı birsey de değil.. alınabilir..

Atılım bey,tabanda ızgara yok,zeoliti çok düşündüm kafes tabanına ama kuşlarda kuruma hastalığına sebep oluyormuş!

mısır granülü tedarik edin isterseniz.. fiyaları aşagı yukarı aynı..

Geri