Karadeniz Pet

Yuva taktıktan sonra kuşlarım tellere asılı uyuyor

EtkiTepki

Meraklı Üye
Merhaba,

Yaklaşık 2 hafta önce erkek muhabbet kuşum için dişi kuş almıştım. Erkek kuşum 8 aylık ve 6 aydır benle yaşıyor bana çok alışkın sürekli omuzuma çıkar elimden korkmaz sık sık konuşur. Çiftleşmesi ve onunda daha mutlu olması için salma yöntemiyle eş seçtirdim. Kuşlarım 2 haftadır çok mutlu sürekli beraberler birbirlerini kaşıyorlar, öpüyorlar. 2 gün önce yuvalık taktım çünkü dişi kuşun dışkısı artık büyümeye başladı büyük büyük dışkılar bırakmaya başladı kafese. Yuva takmam onlara iyi geleceğini düşündüm. Fakat gece 11-12 den sonra uyuma ihtiyaçları başladığında ışık açık veya kapalı farketmeksizin tele yapışık uyuyorlar. Yuvalıktan korktuklarını düşünüyorum ve yerlerini çiftleşme gerçekleşmesi daha rahat olmaları için boş ayakkabılık dolabımın üstüne koydum yerden 1.80m yükseklikte duruyorlar. Sessiz sakin bir yer. Erkek kuşum hiç bir zaman tele yapışıp uyumazdı ama dişi kuş aldığımızdan beri öyle uyuyordu onunda yeni olduğundan dolayı düşünüyordum. Şimdi ikiside aynı durumda. Ne yapmalıyım sizce ?

Geri