Karadeniz Pet

yuvadan sesler geliyor

• Konbuyu başlatan ozde011
  • Başlangıç tarihi
O

ozde011

Guest
Benim dişi muhabbet kuşum önceden 2 tane yumurtlamış dün yuvaya baktıgımızda farkettik 2 tane yumurtladıgını bugünde çok kısık kuş sesi geliyordu acaba yavrular yumurtadan çıkmış olabilirmi? dişi muhabbet kuşum önceden hep yuvaya girerdi kuluçkaya yatıyordu sanırım o zaman ama bugün çok garip kuş sesi duyduk yuvadan.

evet olabilir ama bakamıyoruz dişi muhabbet kuşu strese girer diye ama sesler geliyor sanırım yumurtadan çıktılar :) dün baktıgımızda daha yumurtadaydılar oysaki

Son durum nedir ?

yumurtadan yavrular cıkdıysa kırıklarını toplayın kuslara zarar vermesın barı

Benim dişi muhabbet kuşum önceden 2 tane yumurtlamış dün yuvaya baktıgımızda farkettik 2 tane yumurtladıgını bugünde çok kısık kuş sesi geliyordu acaba yavrular yumurtadan çıkmış olabilirmi? dişi muhabbet kuşum önceden hep yuvaya girerdi kuluçkaya yatıyordu sanırım o zaman ama bugün çok garip kuş sesi duyduk yuvadan.
O kadar mı görmediniz yumurtaları :) Demek ki çok olmuş yumurtlayalı :) Hayırlısı olsun.

yavru çıkmış olabilir sen çıktıysa kabukları topla zararlı

Çok sağolun yavrular yumurtadan çıkmış :) baya olmuş dişi yumurtlayalı

Çok mutluyum ilk defa yavrularımız oldu acaba yuvadan ne zaman çıkarlar :D :)

bi resim atarmısınız ? çiftinizin ve yavruların :)

Yumurtalardan ses geliyor

Arkadaşlar bu yumurtalar neredeyse Günlerini doldurdular ve ses geliyor fakat hiç çıkmadı zaten ilk yumurta çıktı fakat anne yumurtaya yardım ederken mideyi delmiş sonradan yuvadan atmış. Bu ikinci yumurtalar daha yavru sahibi olamadık

Yumurta kabuklarını alınmasına gerek yok dişi kuş kabukları yer yemese bile zarar vermicek hale getirir kısık kuş sesi geliyosa yavrunuz gelmiş demektir

evet yavru gelmiş :) yumurta kabuklarınıda dişi kuş yemiş.Yavruyu yuvada zor görüyorum dişi göstermiyor. umarım en kısa zamanda çıkarlar. :D yavruların sesleri artık baya çıkıyor.Nerdeyse 3.haftaları oldu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah çok güzel haber Güle güle büyüyüp besleyin

Hadi gözünüz aydın :D Allah Herkeze Yavru Alma Duygusunu Göstermek nasip olur

amin İnşallah. :) :D sağolun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam arkadaşlar ben 1.2 ün önce 1 çift muhabet kuşu aldım. kuşlar ikinci gün biraz garipleşti elimi yuvaya atıyorum hemen yuvaya giriyor. dün erkek kuşum yuvanın önündeydi omzuma alıcaktım gi bağrdı dişiyle beraber saldırdılar bana önceden alışıktılar hiç onları böyle görmedim korkudan yuvayada bakamıyom lütfen yardım ya istiyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:52 -->-> Daha önceki mesaj 17:17 --

arkadaşlar ben dişi bir türlü yumurlamıyor talaş koydum kum koydum ot bile koydum yapmıyor ya yarduım

Geri