Karadeniz Pet

yuvalığa girdirme yolları

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar çok fazla yol çekti kutu içerisinde. Aldığımdan sonra 1 ay kadar alışmayınca geri götürdüm kutuyla sonra dayanamadım geri getirdim gene kutuyla. Eş aldım yanına. Sanırım yuvalıkta kutu gibi olduğundan korkuyor. Korkmaması için nasıl bir yuvalık almalıyım? Ya da bu yuvalıkların şeffafları falan olur mu. Şeffaf kaptan korkmuyor. Ya da bu tahta yavruluğa bir kaç delik açsam ilerde yavruların kafası falan sıkışır mı diye korkuyorum

yuvalığa öyle hemen alışmaz bendeki dişi kuş 7 ay sonra yuvaya girmeye başladı gerisini sen düşün

Böyle daha dün almışım gibi anlatmışım ama 2 aylıkken aldım 6 aydır bende o yüzden artık bu düşünce geldi aklıma böyle aralara falan düşüncede çok bağırıyor korkuyor. Acaba yuvadanda mı korkuyor

Şeffaf yuvalık olmaz dış ortamı görmüyeceği yuva olması şart

Daha genç kuş erkegiyle anlassin girer yuvaya

İnşallah peki önerebileceğiniz geniş bir yuvalık var mı resmini atar mısınız

Çok teşekkürler ben bakmıştım ama bulamamıştım tercih yerinde yuvalar yoktu

Yuvaya girmeye baslamasi yumurtlamaya meyilli olmasi demektir. Biyolojikmen hazir olmayinca yuvaliga girmez . Yuvaliga girmeden yumurtlarsa kafese onun icin yollar aranabilir sizin yavrunuz sayilir kucukkenden sizde olmasi avantaj insallah olucaktir.

Acaba erkeğin küçük olmasından dolayımı pek yanaşmıyor. Erkek dişiye söz geçiremiyor çünkü. Oda 1 yaşından küçük aralarında çok fark yok dediler. Erkek çekoslavak cinsi olunca bir sorun olmaz fiziken baskın gelir falan diye duydum ama hiç öyle olmadı.

Meraba arkadaşlar başka konu açmak istemedim inşallah gören olur. Dişi kuşum bu sabahtan başlayarak yuvayı kemirmeye yuva girişinden kafayı uzatıp içeriye uzun uzun bakıp girmeye çalıştı. 2 gündür gaga taşını o kadar kemiriyor ki gaga taşı çok kemirilmekten gaga taşını tutan yer çıkmış gaga taşı düşmüş. Bu kadar kemirme sakıncalı olmasın?

Hayır olmaz kuşunuz kendini kuluçka ya hazırlıyor yumurta dönemi için kalsiyum depoluyor yuvalığı zamanla eşeliyerek kendisi yuvasını hazırlayacak . kuşunuz çiftleşmiştir veya eşleşme için hazırlık yapıyordur. Hayırlı olsun. Bu süreçte kuşunuzu minimum seviyede rahatsız edin haftada 2 gün mama takviyesinde bulunun 4 günde bir vitamin kullanın suyunda . yorucu bir dönem olacak onun için

Meraba arkadaşlar başka konu açmak istemedim inşallah gören olur. Dişi kuşum bu sabahtan başlayarak yuvayı kemirmeye yuva girişinden kafayı uzatıp içeriye uzun uzun bakıp girmeye çalıştı. 2 gündür gaga taşını o kadar kemiriyor ki gaga taşı çok kemirilmekten gaga taşını tutan yer çıkmış gaga taşı düşmüş. Bu kadar kemirme sakıncalı olmasın?
Kuşun yumurtlicak artık yuvayı felan hazırlıyor darısı benimkilere inşallah

Daha önce ciftlestiler mi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiç görmedim ciftlesme. bugün evdeydim tesadüfen gördüm 1 haftadır pek evde durmuyorum. Ama ikiside kızışmamış olduğundan yumurtaya pek ihtimal vermiyorum açıkcası ya da kendimi avundurmak istemiyorum. Bugün yeni gaga taşı koydum pazar günüde kalamar kemiği almayı düşünüyorum. Yenisini de kemiriyordu

Geri