Karadeniz Pet

Yuvalığa Girmeyen Dişi

zorro123

Paylaşımcı Üye
1 ay önce aldığım çiftim gayet güzel anlaşıyor.Bir kaç kez çiftleştiklirini gördüm.Gün içinde hep onları gözlemliyorum.Kafes içinde bazen hareketli bazen ise çok sessiz ve hareketsizler.Erkek dişiye göre daha hareketli.
Sorum şu ki aldığım zamandan beri günden güne kızışan dişim hâlâ yuvalığa adımını atmadı.Kafeste hasta bir kuş gibi sürekli uyuklamıyor,hatta gayet afacan bir kuş fakat sanki yuvalığın varlığından haberi yok veya yuvalığı umursamıyor.Yuvalığa girmeme sebebi acaba yumurta olmaması mı,yumurtlama döneminde olmaması mı yoksa kuşum yaşını geçmiş bir kuş olması mı ?
Kuşlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmama rağmen hâlâ rayına oturmayan bir şeyler olduğunu düşünüyorum ve bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• P_20161016_143030.jpg
    P_20161016_143030.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 66
  • P_20161016_142955.jpg
    P_20161016_142955.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_2016-10-16-14-00-19.jpg
    Screenshot_2016-10-16-14-00-19.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 68
ortamı beğenmemiş olabilir,kafesi cam kenarından alın derim,yüksek bir yere koyun,o sarı havluyu alın oradan,ilk aklıma gelen bunlar.

Mavinin kemiği neden görünüyor?

Son fotoğrafta göğüs kısmından söz etmiştim.

gagasıyla kaşıdıysa ondan olabilir.dişi kuşun gövdesindeki izden bahsediyor.sanki açılmış gibi.

Erkek aktifse dişiyi değiştirebilirsin

Erkek aktifse dişiyi değiştirebilirsin
Erkek aşırı aktif.Fakat ben bunları takım halinde almıştım.Çift haline geleli 2 ay olmuş.Dişi biraz yaşlı göründüğü ve yuvalığa ilgi göstermediği için benim de değişesim geldi fakat bir sıkıntı olur mu diye korkuyorum.

Olmaz merak etmeyin kızgın bir genç dışi alın 10 gün içinde eş olurlar tek tünek yapın birde es oldukları zaman iki tunek yaparsınız

Aslında dişiyle erkek gayet iyi anlaşıyorlar.Çiftleştiklerini de gördüm ama dişi yuvalığa girmedi 1 aydır.Dişi günden güne kızışıyor,erkeğin kurlarına karşılık veriyor.Bu yüzden değişmek de pek doğru gelmiyor bana.Bu durumun normal olup olmadığını merak ediyorum.Yardımcı olun lütfen.

Aslında dişiyle erkek gayet iyi anlaşıyorlar.Çiftleştiklerini de gördüm ama dişi yuvalığa girmedi 1 aydır.Dişi günden güne kızışıyor,erkeğin kurlarına karşılık veriyor.Bu yüzden değişmek de pek doğru gelmiyor bana.Bu durumun normal olup olmadığını merak ediyorum.Yardımcı olun lütfen.
Ozaman biraz sabır edin

Muhabbet kuslari tarçin ve limon kokusunu severler. Tane tarçin parcasi atin yuvaliga. Kokusunu merak edip girecektir. Limon kabugu da koyabilirsiniz. Daldari koyanlar da duydum.
Bu anlattiklarim disinin yumurtlama istegini arttirmak icindir. Ancak Eger disi istemezse yumurtlamaz. Yani istdigini yap yine kuşun tercihi

Merhaba, Kafesin yeri uygun değil, kafesi biraz daha yüksek bir yere koyun. Havlu var onu alın. Kuş uygun ortam olmadığı için girmiyor yuvaya

Pekala hepinize teşekkür ediyorum.

Geri