Karadeniz Pet

Yuvalığı temizleyemiyorum

Kekik ve Sabun

Yeni Üye
Kuşlarımın ilk kuluçkaları 4tane yavruları oldu en büyüğü 9 günlük. İkiside yuvalığı girip yavruları öyle besliyorlardı çok iyi anlaşıyorlardı ama en sonuncu civcivi beslemediler bende kendim beslemek için akşam iki kere bide sabah 4 5 gibi kalkıp besledim. Sonra sabah yavru yaşıyor mu diye bakmak için gittim yuvalığı açtım erkek hemen yavruların üstüne yattı beni ısırmaya falan çalıştı o sırada dişide içeri girmeye çalıştı erkek onu almayınca zorla girip erkeği yuvalığın içinde ısırdı :( ben hemen ayırdım hatta ayırırken dişi benide ısırdı elime yapıştı resmen. Erkeğin yanağını ufak yaralanmış iyileşiyor. Sorunda bu olayın üzerinden iki gün geçti yuvalığı temizlemem gerek ama tekrar böyle bişey olur diye korkuyorum. Ve akşamları dişi yavruların üstüne erkek varken yatmıyor erkeği çıkarınca hemen giriyor besliyor. Resmen kapının önünde bekleyip nöbet tutuyor erkek girmesin diye. Bu yüzden iki gecedir kendi odama getiriyorum dişi tek kalıyor gündüz yine erkeği kafese koyuyorum. Ve şuan yuvalıkta sert Bi talaş var benim aldığım siyah çam talaşı ve iki talaşı dokusu çok farklı anneleri bundan da streslenebilir mi?

Geri