Karadeniz Pet

yuvalığım buna benziyor bir sorun olurmu

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar benim yuvalık aynı bu yuvalığa benziyor bir sorun olurmu birde yuvalığın içinde hiçbirşey yok ne koymalıyım talaş haricinde gazete kağıdı falan yazıyor internette

Fotoraf-0008-1.jpg

Talaş ince talaş koy bazıları insan elini bile kesecek derecede sivri oluyor sen al talaş iyice küçük parçalara ayır koy. Gazete konmaz muhabbet kuşlarına.

hocam talaş nerden bulabilirim onada para vermek istemiyorum

Mobilya yapanlar vardır şehrinizde gidin 2 3 avuç alın para istemezler ama dediğim gibi küçük parçalara ayırın batmasın kuşlara.

tamam hocam sağolun birde erkek yuvalığa doğru konuşuyor gidiyor içine bakıyor yuvalığa vuruyor konuşuyor falan napmaya çalışıyor normalde dişi böyle yapması gerekmiyomu

birde gaga atarken deliriyor kanatlarını açıyo :D acayip hareketler yapıyor

benimkide böyle işte erkek komik ya :D dişiye kafasını bi uzatıyo şişiriyo kafasını kaşıttırıyo çok tatlı oluyor keratalar yukarı astığım için dün aşşağıdan izliyorum onları rahatsız olmuyorlar artık

tamam hocam sağolun birde erkek yuvalığa doğru konuşuyor gidiyor içine bakıyor yuvalığa vuruyor konuşuyor falan napmaya çalışıyor normalde dişi böyle yapması gerekmiyomu

Erkek yavru için hazır sadece dişiyi yuvaya girmesi için teşfik ediyor.
Yani: Hatun gel burası tam bize göre burda iyi yavru büyütülür, gel bi bak gir içeri diyor.

Niye çünkü dişi ikna olursa çiftleşme süreci başlayacak.
Yani erkeğin amacı eşini ikna edip üreyebilmek.

Dişi hazır olduğunda öncelikle yuvanın başına gelip altını üstünü etrafını iyice araştırır, yuva ağzını ısırır ki aklı sıra yuvayı kendisine uygun hale getirir.
Sonrasında yuvaya girmeye başlar ve içerde bir süre yuvanın sağını solunu gagalar tırmalar, kafası yatarsa tamam burda bu iş olur yavru büyütülür derse çiftleşme süreci başlar.

Son düzenleme:
Erkek yavru için hazır sadece dişiyi yuvaya girmesi için teşfik ediyor.
Yani: Hatun gel burası tam bize göre burda iyi yavru büyütülür, gel bi bak gir içeri diyor.

Niye çünkü dişi ikna olursa çiftleşme süreci başlayacak.
Yani erkeğin amacı eşini ikna edip üreyebilmek.

hadi bakalım hayırlısı :D sizin yuvalıkta ne var hocam talaş mı

hadi bakalım hayırlısı :D sizin yuvalıkta ne var hocam talaş mı

İnce ağaç talaşı.

Sunta mdf talaşı kullanmayın içinde kimyasal içerikler var.
Mutlaka sadece ağaç talaşı yada kum kullanın.
Ben ağaç talaşı kullanıyorum. Yuvalığa 2 avuç dolusu atın gerisini kuşa bırakın.

ağaç talaşı nerden bulacam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:53 -->-> Daha önceki mesaj 14:43 --

İnce ağaç talaşı.

Sunta mdf talaşı kullanmayın içinde kimyasal içerikler var.
Mutlaka sadece ağaç talaşı yada kum kullanın.
Ben ağaç talaşı kullanıyorum. Yuvalığa 2 avuç dolusu atın gerisini kuşa bırakın.

kumdan kastınız kuş kumu mu hani sindirimini iyileştiren ondan var ondan koyayımmı

ağaç talaşı nerden bulacam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:53 -->-> Daha önceki mesaj 14:43 --

kumdan kastınız kuş kumu mu hani sindirimini iyileştiren ondan var ondan koyayımmı

Daha kalın taneli kum seriyorlar altına.

yuvalık iyiy içine kuş yemi koysanızda olur

Geri