Karadeniz Pet

Yuvalık nasıl olmalı ?

• Konbuyu başlatan Sinan ÇELİK
  • Başlangıç tarihi
S

Sinan ÇELİK

Guest
Merhabalar,

4 Çift muhabbet kuşum var yuvalıkların içerisine geçen haftaya kadar hiçbir şey koymamıştım. Geçen hafta yuvalıkların içerisine kalın talaş koydum. Parazit yapabileceğini biliyorum temizliği daha sık yapıyorum. Bana ne gibi + veya - yönleri olur yardımcı olabilir misiniz?

Ben sprey daha önce kullandım fakat bir faydasını göremedim. Şuan parazit oluşmadı çok şükür ama ilerde olabilir. Varmı tavsiye edebileceğiniz etkili bir marka?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Avispray Bioteknik 150 kullanıyorum cok memnunum petshoplardan sakın almayın 15 20 lira diyorlar Veteriner deposundan alınız yada internetten net fiyatı genelde 10 tl .

ben yem kabında boş kalan yem kabuklarını kullandım bir üreticinin tavsiyesi ile. şu ana kadar bir sııntı yok. yem kabukları çok hafifi ve yumuşak olduğundan dişi de rahat.

ben yem kabında boş kalan yem kabuklarını kullandım bir üreticinin tavsiyesi ile. şu ana kadar bir sııntı yok. yem kabukları çok hafifi ve yumuşak olduğundan dişi de rahat.

Ercan ustam valla güzel fikir ilk defa duydum ama düşününce mantıklı.FAKAT TEK SIKINTI KUŞ dışkı yaptığında kabuklar tüylerine yapışıp kötü görüntü oluşabilir.

Ercan ustam valla güzel fikir ilk defa duydum ama düşününce mantıklı.FAKAT TEK SIKINTI KUŞ dışkı yaptığında kabuklar tüylerine yapışıp kötü görüntü oluşabilir.

şu aşamada dişi dışarı yapıyor pisliğini yumurtalar bile bembeyaz ama ileride yavru olunca haklısınız sıkıntı olabilir.

bu arada dişi habire düzenliyor kabukları ve hiç rahatsız olup dışarı atmadı.

yavrular olunca bakacağız artık eksileri varsa :)

bunun gibi dostum nette ölcüleri var kendinde yapabilirsin...

images

herkesin bir fikri varmış :) Sinan dostum benim yuvalıktaki hamstar talaşı yeterli olurmu azmı alayımmı sence

Geri