Karadeniz Pet

yuvalukta böcek

Mehmettrk

Meraklı Üye
Yavru dün çıktı yumurtadan iki yumurta daha var bugün baktım yuvalikta küçük böcek veya bit var ne yapabilirim yumurtalara ellersen disi kiriyo acil bi çözüm

20180120_230321.jpg

Ben de tam olarak bu yüzden yavru verecek çiftlerin insanlar tarafından sık sık rahatsız edilmesinden yana olduğumu her fırsatta dile getiriyorum. Eğer sizden rahatsız olmasalardı çok rahat temizlik yapabilirdiniz.
Chrysamed vet temin ederek kullanabilirsiniz. Ancak zararlı olmadığı söylense de yavrularda solunum yolu problemlerine sebebiyet verebilir. Bunu bilerek hareket edin.

Yuvaligi değiştirip plastik folluklu yuvaliga yavru ve yumurtaları alsam bi sorun olurmu

Yumurtalar ellenince dişi kırıyor demişsiniz. Normal şartlarda böyle bir durumda temiz bir folluk ile mevcut folluğu değiştiririz.

Yumurtalarda biri boş ikisi dolu elime eldiven takip yumurtaları ve yavruyu yeni folluga koyucam ama suanki yuvalik ta plastik folluk yok yeni yuvalik ta var kuş yavruya bakmaz diye korkuyorum

Yumurtalarda biri boş ikisi dolu elime eldiven takip yumurtaları ve yavruyu yeni folluga koyucam ama suanki yuvalik ta plastik folluk yok yeni yuvalik ta var kuş yavruya bakmaz diye korkuyorum
Bakmayabilir, hatta yuvalığı değiştirmeniz durumunda, kuşun yumurta kırma davranışını da düşünürsek, bakmama ihtimali çok yüksek

Yuvaligi degistirmedim içini temizledim yumurtaları peçete ile tuttum yuvaliga talas koydum su an bu sorun yok disi kuluckaya yatiyo yuvaligi temizlerken yumurtanın birinin hareket ettiğini gördüm bu gün 17. Gunu 3 gün daha beklemelimiyim yoksa müdehale etmem gerekirmi

Daha önce eldivenle denemediyseniz deneyin derim acilen o yuvalığın temizlenmesi gerek.

Yuvaligi degistirmedim içini temizledim yumurtaları peçete ile tuttum yuvaliga talas koydum su an bu sorun yok disi kuluckaya yatiyo yuvaligi temizlerken yumurtanın birinin hareket ettiğini gördüm bu gün 17. Gunu 3 gün daha beklemelimiyim yoksa müdehale etmem gerekirmi
Biraz daha sabredin. Büyük ihtimalle kendisi çıkacaktır.

Biodus bit tozu alın ve yuvalığa serpiştirin. Anaçların ensesine bir damla vilmectin damlatın. 7 gün sonra bir damla daha. Yavrunun da ensesine kulak çöpü yardımıyla küçük bir miktar sürün. Her doğan yavruya 2 günlükken sürün.

Geri