Karadeniz Pet

yuvaya değilde kafes tabanına yumurtluyor

murat2012

Meraklı Üye
Merhaba abilerim ve kardeşlerim benim cift muhabbet kusum var daha önce 1 kere yavru aldım 2. Yavruyu alacaktım ki annesi yavrulara bakmadı.
Anne kuşun ayağında yara v.s gibi sorunlar oldu. Yara olduğu için yuvayı çıkartmak zorunda kaldım zaten yumurta falan yoktu. Ve ayağı iyileşti. Yuvayı taktım fakat yuvaya ilgi var baya var ama ciftlesseler bile yuvaya yumurtlamıyor kafese tabanına tünek den yumurtluyor ama kırılmıyor neden acaba yuvaya değilde kafes tabanına yumurtluyor
Biraz uzun oldu özür diliyorum
Yardımınıza ihtiyacım var

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuvalığın içine petshoptan tedarik edeceğin sahte yumurtalardan koyabilirsin. Kafes tabanına gelen yumurtalar serin ortamda kum veya yem içinde 1 hafta kadar dayanırlar. Sahte yumurtalara yatarsa onları asılları ile değiştirebilirsin sonra.

Yuvalığın içine petshoptan tedarik edeceğin sahte yumurtalardan koyabilirsin. Kafes tabanına gelen yumurtalar serin ortamda kum veya yem içinde 1 hafta kadar dayanırlar. Sahte yumurtalara yatarsa onları asılları ile değiştirebilirsin sonra.
Petshplara gittim bizzat kendim baktım ama sahte yumurta yok

Yaşadığım yerde 3 tane var üçüne de sordum ve baktım yok

İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum

Bir de ben yuvaligin altındaki tahta şeyi folluk olanı yeniledim başka sıfır oldu .
Yuvalik aynı ama follugu değişti temiz oldu sıkıntı olur mu