Karadeniz Pet

Yüzdeki benekler hakkında..

• Konbuyu başlatan emine uyumaz
  • Başlangıç tarihi
E

emine uyumaz

Guest
benim muhabbet kuşumun bir tane siyah noktası var normalde 6 tane oluyor ama benim kinin bir tane ve diğer tarafında çok az siyah nokta izi var ama siyah nokta değil bir arkadaş dedi ki o siyah noktalar yaşı büyüyünce oluyor dedi öyle mi bilgisi olan varsa cevaplar mu benim kuş 4 aylık

Siyah nokta dediğin kafasının üstündeki çizgiler mi ? Anlamadım :D

Siyah noktadan kastın sakal kısmındaki benekler mi yoksa kafasındaki çizgiler mi ?

Genetiktir bu durum. Uretim yapılacagı vakit hepsinin hesaplanıp goz onunde bulundurularak eslenmesi gerekir kusların

evet :) jumbolar da genellikle çok oluyor bazı kuşlarda az olur genetik şey yani fazla önemi de yok bence :)

Hobici iseniz pek bir onemi yoktur. Ama yarısmaya kus hazırlıyorsanız onemlidir boyle seyler

Hatta adamlar yarışma için gereksizleri çekiyolar bi kanalda görmüştüm.

yarışmaya katılamayacak kuşları diyor sanırım siz hobicisiniz yarışmaya girmezsiniz :) o yüzden pek önemi yok.

yok canım sağlıklı sıhhatli yaşasın yeter bide konuşmaya başlasa iyiyidi kendi kendine mırıldanıyo ama anlaşılmıyor ama ben onunla konuşurken dinliyo bağırarak eşlik etmeye çalışıyor:) konuşur herhalde dimi :)