Karadeniz Pet

zeminde tuy

saricka

Meraklı Üye
bugun kafesi temizlerken zeminde kanat yada quyrukl tuyu gordum galiba kusumun tuyleri dokuluyor kuslarimda kafesten bi sekilde ciktilar ucuyorlar simdi sorun olurmu?:confused:

Sorun olmaz 4-5 aylık değilse mevsimsel tüy değişiminde büyük ihtimalle.

Kuşun ilk tüy değişimi kuş için en ağır olan tüy değişimidir. Asıl rengine ve asıl tüylerine bu değişimle kavuşur. Bu dönemde kuyruk ve kanat tüyleri genelde aynı zamanda düşer ve uçma sorunu yaşarlar. Kuşun uçamadıığını hissettiğinizde kuşu kafesten fazla çıkarmayın. Vitamin ve mama takviyeleriyle kuşu güçlü tutmaya çalışın sonra tüy değişimi bitince kuşunuz mutlu olacaktır. Sizde keyfini süreceksiniz.

kafasinda sari tuyler cikmaya baslamis zaten zeminde kucuk tuyler goruyordum hep bugun kanat tuyunu gordum halsiz deyil kefi yerinde simdilik birde tuy degisimde ama ceresi kizarmaya baslamis sanki oyle goruyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:17 -->-> Daha önceki mesaj 13:50 --

ola bilirmi oyle bisey?

Kuşun ilk tüy değişimi kuş için en ağır olan tüy değişimidir. Asıl rengine ve asıl tüylerine bu değişimle kavuşur. Bu dönemde kuyruk ve kanat tüyleri genelde aynı zamanda düşer ve uçma sorunu yaşarlar. Kuşun uçamadıığını hissettiğinizde kuşu kafesten fazla çıkarmayın. Vitamin ve mama takviyeleriyle kuşu güçlü tutmaya çalışın sonra tüy değişimi bitince kuşunuz mutlu olacaktır. Sizde keyfini süreceksiniz.

ilk tüy dökümü kaç aylıkken başlar? benim dişi de tüyde şuan ondan soruyorum.

tuyde olurken ceresi kahverengiye done bilermi?

Döner dişiyse tabii. Benim dişi kuş 4 aylık civarı. Yavru iken beyaz idi. Şimdi kahverengiye dönmeye başladı. Bu arada da tüye girdi. Cere rengide bu aylarda dönmeye başlar.

Geri