Karadeniz Pet

Zeolit, kuruma, kanser ?

Rüstem EROĞLU

Meraklı Üye
Kafesimde taban malzemesi olarak zeolit kullanıyorum. Daha önce kuşlarımın yediğini hiç görmemiştim, ama bu sabah gördüm yiyorlar. Yavrular da var daha yem kıramayan. Zeolit hakkında kanser yaptığı ve kuruma hastalığına sebep olduğuna dair yazılar okudum. Kuruma hastalığını buu sitede okudum ama nette birşey bulamadım. Kanserle ilgili de çeşitli iddialar var. Bu arada kuşlarımdan biri beyaz dışkılıyor. Konu hakkında bilgisi olanlardan bilgi rica ediyorum.
[MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION]
[MENTION=6973]james007[/MENTION]
[MENTION=6753]ilknur singin[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:48 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

Güncel....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:53 -->-> Daha önceki mesaj 14:48 --

Kıt İngilizcemle yanlış anlamadıysam linkteki doktor zeoliti tedavi için kullanıyor?

Dr Ross Perry re budgie diseases, health, caging, diets, treatments.

bende kanser yaptığını biyerden duydum ama ne kadar doğrudur bilemem en doğru sözü kullananlar söyleyecektir

Ben bir ara kullandım ama koku felan yapmıyor sonra çok toz yaptıgını gördüm.. tabi kullandıgım zaman çok tecrübem yoktu illa kum kullanacagım dersen suanki kullandıgım kum sanibird kuş kumu gayet iyi kuşlar yemiyor ızgara kullanıyorum Balıkesir zeolit ile birebir görüştüğümde piyasada ne oldugu belirsiz zeolit kumlar kümesde ciddi sorunlar teşkil ettiğini söylemişti.. kendilerinindede alıp kullanmadm denemek lazım..

Ben zeolitin kanser yaptığına dair birşey duymadım hiç. @murat DEMİR11 kullanıyordu, en doğru yorumu o yapacaktır.
Ancak taban malzemesini gagalıyordur sadece kuş yemez zeoliti.

bende kanser yaptığını biyerden duydum ama ne kadar doğrudur bilemem en doğru sözü kullananlar söyleyecektir

Ben bir ara kullandım ama koku felan yapmıyor sonra çok toz yaptıgını gördüm.. tabi kullandıgım zaman çok tecrübem yoktu illa kum kullanacagım dersen suanki kullandıgım kum sanibird kuş kumu gayet iyi kuşlar yemiyor ızgara kullanıyorum Balıkesir zeolit ile birebir görüştüğümde piyasada ne oldugu belirsiz zeolit kumlar kümesde ciddi sorunlar teşkil ettiğini söylemişti.. kendilerinindede alıp kullanmadm denemek lazım..
Bu sitede de oldukça tartışılmış, genel olarak kanser yapanın başka bir çeşidi olduğu görüşü paylaşılmış. Ama hiçbir konuda tatmin edici bir sonuca ulaşılamamış. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] zeoliti kuşların yediğine dair yorumlar okudum, hatta yemesinin faydalı olduğu yazılmış bir çok yerde ama bilemedim. [MENTION=6973]james007[/MENTION] bir konuda siz yazmışsınız zeolitin kuruma yaptığını. Siz hangi firmanın ürününü kullanıyorsunuz? Ben de Balıkesir Zeolit'ten aldım, piyasadaki en iyi, bilinen firma o sanırım. İnşaallah problem olmaz. Murat Demir hocamdan da yorumlarını bekliyorum.

Zeolit i ben akvaryum tabanında kullanıyordum.Akvaryum için en faydalı şeylerin başında geliyordu.Ama kuşlar için uygunmu bilemem.Satan kişilere sorun onlar bilir muhakkak

Zeolit i ben akvaryum tabanında kullanıyordum.Akvaryum için en faydalı şeylerin başında geliyordu.Ama kuşlar için uygunmu bilemem.Satan kişilere sorun onlar bilir muhakkak
Balıkesir Zeolit'ten aldım. Adam ızgara var mı diye sordu, var deyince kaldır onu dedi hem kuşlar ızgaradaki dışkılara basıp mantar olmasın hem de zeoliti yerlerse çok faydalı dedi. Ama bir sonraki görüştüğümde kuşların dışkısı nasıl, eğer bir hastalıkları varsa iyi olmayabilir gibi birşey dedi. Beyaz dışkı iyi değil falan demişti ama bende beyaz dışkı zeolit kullanmaya başladığımdan beri var. Bilemedim yani. Bugün yediğini görünce biraz araştırdım, kuruma vs. sadece burada gördüm, sorayım dedim.

mısır granülü ve zeoliti karıstırıp kullanıyrm suanda ılk olarak mısır granulu kullandım sonra zeolıte gectım zeolıt buyuk bır parca olsa bıle hıc bır dıs etmen olmak sızın dagılır halıyle kafeste kullandıklarımızda ufalanıyor buda kuslar kanatlarını cırptıgında cok fazla toz olmasına yol acıyo bır cok kısı zeolıt hakkında olumlu olumsuz seyler soyluyor toz dısında bır zararını gormedım hem kuşlarda kum yerıne zeolıt tuketıyrlar

Izgara kullanın bence zeolıit ustune

mısır granülü ve zeoliti karıstırıp kullanıyrm suanda ılk olarak mısır granulu kullandım sonra zeolıte gectım zeolıt buyuk bır parca olsa bıle hıc bır dıs etmen olmak sızın dagılır halıyle kafeste kullandıklarımızda ufalanıyor buda kuslar kanatlarını cırptıgında cok fazla toz olmasına yol acıyo bır cok kısı zeolıt hakkında olumlu olumsuz seyler soyluyor toz dısında bır zararını gormedım hem kuşlarda kum yerıne zeolıt tuketıyrlar
Toza denk gelmedim ama dikkat edememiş de olabilirim. Ama zeolitin daha ince parçacıklı yem katkısı da var (kanser veya kuruma yapma durumu varsa neden yem katkısı varsa), acaba tozanlar onlar olabilir mi? Yem katkısını özellikle güvercinlerde kullandıklarını çok gördüm.
Izgara kullanın bence zeolıit ustune
Bugün korkunca ızgarayı taktım ama ızgarada biriken dışkının hem mantara sebep olabileceği söylendi, hem de temizlenmiyor nasıl bir şeyse...

Bu sitede de oldukça tartışılmış, genel olarak kanser yapanın başka bir çeşidi olduğu görüşü paylaşılmış. Ama hiçbir konuda tatmin edici bir sonuca ulaşılamamış. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] zeoliti kuşların yediğine dair yorumlar okudum, hatta yemesinin faydalı olduğu yazılmış bir çok yerde ama bilemedim. [MENTION=6973]james007[/MENTION] bir konuda siz yazmışsınız zeolitin kuruma yaptığını. Siz hangi firmanın ürününü kullanıyorsunuz? Ben de Balıkesir Zeolit'ten aldım, piyasadaki en iyi, bilinen firma o sanırım. İnşaallah problem olmaz. Murat Demir hocamdan da yorumlarını bekliyorum.

benim kullanmış oldugum zeolitin markası yoktu o zamanlar neyin ne oldugunuda tam bilmiyorudum ama balıkesir zeolit bu konuda oldukça iddialı oldugunu söylüyor..

Ben şu an ızgarayı temizlemiyorum çiftleşme dönemi ama temizlemek lazım

Benim ızgaraları yıkamadan önce sıcak su dolu kovaya atar orada bekletirim ilaçlı su da yarım saat sonra pamuk gibi çıkar o pislikler.

Zeolit'in zararlı olduğunu duymadım hiç. Yurtdışında da kullanılıyor diye biliyorum. Ama kanser tedavisinde kullanıyor diye bu kanıya varmadım. Çünkü kanserden kurtulmak için bazen sağlıklı bir canlıya zarar verecek birşey de kullanılabilir. Kanser olmayan biri kemoterapiden zarar görür mesela. O ışınlar .ok zararlı ama kanserin yanına zararı daha az olduğu için kullanılmak zorunda kalınıyor.

Merhabalar , konuyu görünce yazmak istedim. Zeolit den farklı birde bentonit bulunmaktadır. Zeolit e göre daha fazla kurutma kapasitesine sahiptir. Ben VanCat Kedi Kumu | Kedi Kumları Kedi Kumu 2x10kg - Kalın / Sade bu link deki ni aldım gayet de memnunum. Ayrıca Zeolit e göre fiyatı ve kargo su daha uygun olarak gelmektedir.
Bir göz atmanızı rica ederim.

Kedi kumunu kuşların yemesi zararlı. Kullanıcaksanız kuş kumu kullanmalısınız. Eğer ızgarası var ulaşamayacaksa sorun yok tabi.

Zeolit'in zararlı olduğunu duymadım hiç. Yurtdışında da kullanılıyor diye biliyorum. Ama kanser tedavisinde kullanıyor diye bu kanıya varmadım. Çünkü kanserden kurtulmak için bazen sağlıklı bir canlıya zarar verecek birşey de kullanılabilir. Kanser olmayan biri kemoterapiden zarar görür mesela. O ışınlar .ok zararlı ama kanserin yanına zararı daha az olduğu için kullanılmak zorunda kalınıyor.

Kedi kumunu kuşların yemesi zararlı. Kullanıcaksanız kuş kumu kullanmalısınız. Eğer ızgarası var ulaşamayacaksa sorun yok tabi.
Çok sağolun İlknur Hanım, size ve cevap veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Geri