Karadeniz Pet

Zorlu egitim !!!

Artyom

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 8 gün önce Jumbo erkek yavru aldım 2 aylık daha.Her gün elimi kafese sokup gögsünü seviyorum,elime çıkmasını saglıyorum ama bi 10 saniye durup hemen tünege kaçıyor.kafesin kapısını açıyorum ama çıkmakda istemiyor dışarı çıksada bi tur atıp kafese konuyor.

Ayrıca kafesin dışında elime hiç gelmiyor çok fazla elimi yaklaştırınca kaçmak istiyor . nasıl evcilleşmesini saglayacagım yardım edermisiniz.

Arkadaşlar nette bazı forumlarda jumbo almayın egitilmez diyorlar alakası varmı sizce ?

alakası yok elinizi kafesin içine sokmayın dışarı salın kendi haline bırakın ortamı iyice tanısın ürkütmeyin size olan güvenini yitirmesin geri kalan herşey zamanla olur ve başka muhabbet kuşu sesi yada görüntüsü göstermeyin ki bir süre sonra sizi arkadaşı olarak benimsesin

Cihat bey uzun zaman ilgilendim kafesin içinde elimden kaçmıyor üzerine geliyor ve hiç ısırmıyor.

şuan kafesin 2 kapısını da açtım ama çıkmak istemiyor.

Tesekkur ederim 13 seneye yakın muhabbet kuşu besledim ama hep kendisi alıştı bana üstüne düşmedim hiç birinin.

IMG_20180202_220149.jpg

Birde cihat bey bu kuş 2 aylık üreticisi bana dediki 2 kere tüy dökecek dogrumudur.yukarda resimde paylaştım

Geri