Karadeniz Pet

Çarpık bacak mı yoksa Başak sorun mu ?

eyunal

Emektar Üye
Selamlar

Şuan 4 tane yavru muhabbet kuşumuz var bebek desem daha doğru olacaktır.
Bir tanesi ne yazık ki sakat duruyor bacakları açık duruyor bizde sünger tedavisi uygulamaya koyulduk. Kuş ortalama olarak 9-13 günlük.
Sünger tedavisine başladık fakat bir ayağı içeriye doğru dönük duruyor.Sanki eklemden çıkmış gibi detaylı fotoğrafları yakında yükleyeceğim fakat kuşun şuan ki halini göstermek amaçlı yukarıdan bir fotoğraf göstereceğim

Sizce sorun ne olabilir çarpık bacak mı yoksa kırık çıkık mı ?

Ekli dosyalar

• 20170225_165355.jpg
    20170225_165355.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 120
Ayni sorun bende de oluştu. Geçen kuluçka gayet sağlıklı büyümüşlerdi ama bu kuluçka çarpık bacak sorunu baş gösterdi. Birine tedavi amaçlı bez bant uyguladim ama sanırım kendisi ya da annesi bi bacağını kırmış. Diğer bacak bir günde toparlandı gibi duruyor ama bekleyip göreceğim diğer bacağın akibetini. Umarım kırık çıkık yoktur. Size gelen yorumlardan ben de faydalanayim. Kuşunuza sağlık diliyorum.

Fotoğraf tam istediğim gibi olmadı ama bir ayağı düz dururken bir ayağı da içe dönük duruyor.

Ekli dosyalar

• 20170226_112226[1].jpg
    20170226_112226[1].jpg
    3 MB · Görüntüleme: 101
Benimde bi yavruda olmuştu aynı sizin yaptığınız gibi yaptım ve yuvaya bıraktım annesi besledi tüyleri tam çıkana kadar annesi beslemeyi bırakana kadar kalsın sonra çıkar büyük oranda düzelir ama hafif aksaklık olur merak etme .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar konu güncel ve acildir. Ankara'da veteriner önerisi de alabilirim

Arkadaşlar konu acil lütfen.... Yok mu bilgili birisi

Bir çok konuya öyle ya da böyle yanıt geliyor ve güncel tutuluyor bu konuya neden hiç kimse bakıp yanıt yazmıyor ?

Allah yardımcın olsun kardeşim. Konu hakkında hiçbir bilgim yok, destek olmak için yazayım dedim.

Gecmis olsun usta veya bilgili biri degilim kalca veya ayakta problem kelepceler varmis ayaklarina takiliyor arastirin cok gec olmadan tedavi sart

Gecmis olsun usta veya bilgili biri degilim kalca veya ayakta problem kelepceler varmis ayaklarina takiliyor arastirin cok gec olmadan tedavi sart
Kelepçe olayını biraz daha açar mısınız rica etsem gerçekten yavruyu her gün zeminde yattığını görmek beni üzüyor.

Arkadaş derdini son derece güzel ve gerek fotoğraf gerek video ile dile getirmiş.
Bilenlerin yardımı dokunacakların önerileri ben de merak ediyorum.

Arkadaşlar selam. benim de yavrularımdan biri çarpık bacak. sünger taktım ama internetteki fotoğraflardaki gibi ayakta duramıyoır zemine yatık duruyr. ertesi gün kontrol ettim bacakları hafif şişmiş ben de süngeri çıkardım hafif kızarıklık olmuş. tekrar süngeri takmadım. bu konuda bir bilginiz var mı

Arkadaşlar selam. benim de yavrularımdan biri çarpık bacak. sünger taktım ama internetteki fotoğraflardaki gibi ayakta duramıyoır zemine yatık duruyr. ertesi gün kontrol ettim bacakları hafif şişmiş ben de süngeri çıkardım hafif kızarıklık olmuş. tekrar süngeri takmadım. bu konuda bir bilginiz var mı
Gecmis olsun hazir kelepceler var onlardan alip takabilirsiniz kucukken caresine bakin buyudukce iyilesme ihtimali kalmaz

Faceden bile satan vardi arastirin kesin bulursunuz

Geri