Karadeniz Pet

Çift kuştan dişisi yuvaya girmeye başladı.folluk içine ne koyulmalı?ne zaman çiftleşme olabilir?

AlbinoBJK

Paylaşımcı Üye
Akrabamın çift kuşları var dişi olan yuvaya girmeye başlamış 1aydır girmiyorlardı.erkekte arada girip çıkıyormuş.yuva içine folluk plastikmi olmalı folluga ne koyulmalı?birde çiftleşme hemen olurmu dişi yuvadan fazla çıkmıyor erkek arada sırada yuvaya girip çıkıyor.teşekkürler şimiden

Yuvalığa bu sıra müdahale etmeyin. Plastik folluk yoksa koymayın bu seferlik. Diğer kuluçkada plastik folluklu yuvalık kullanırsanız kolaylık olur. Yuvalığın içine sadece kemirgen talaşı koyun bir tutam. Eğer dişi dışarı atarsa tekrar koymayın. Dişi istediği gibi düzenlesin yuvayı.

tamam teşekkürler

@Uğur GENÇ o zaman çiftleşmeye henüz zaman var yani

Yuvalığa girip vakit geçirmeye başladıklarında çiftleşme ve yumurta gelecektir.

Slm arkadaşlar iki çift muhabbet kuslarim var ilk aldığım da çok güzel anlaşıyorlardı dışi hasta oldu sonra siringayla ilaç verdim kendine geldi iyileşti sonrasinda dişiye ne olduysa erkek ciflesmek istyo disi gagaliyo yaklastirmiyo neden olabilir acaba

Slm arkadaşlar iki çift muhabbet kuslarim var ilk aldığım da çok güzel anlaşıyorlardı dışi hasta oldu sonra siringayla ilaç verdim kendine geldi iyileşti sonrasinda dişiye ne olduysa erkek ciflesmek istyo disi gagaliyo yaklastirmiyo neden olabilir acaba
Belki disi strese girmis olabilir hastalik surecinden dolayi zamanla alışir tekrardan diye tahmin ediyorum

Anladım kardeşim saol ne yapmamı tavsiye edersiniz bide kuşlar ilk geldiğinde folluga giriyorlardı içine Talas koy dediler bana bende koydum grmez oldular dün akşam talaşı aldım içinden dışı içine giriyor kemirmeye başlıyor neden olabilir yardımlarınız için teşekkür ederim

Eyer talaşi istemediyse birsey koyma disi kendisi duzenlemek istiyor yuvayi kendisi deligi kemirerek icine talaş düşurecektir ama sen yinede bilgili birsine sor birsry koymayincada çarpik bacak falan oluyorlar

Geri