Karadeniz Pet

Önemli acil yazmak istemem ama yavrularin cani buna bagli?

Hasan METE

Meraklı Üye
3 tane yumurtaya kuluckaya yatan dişimin. Kuşumun önce ceresi şişti dün kan geldi tikandi bu gün ise tam ortada boynuz gibi bi şişlik var ne yapicagim lütfen yardim edin?

IMG_20170213_200206.jpg
IMG_20170213_200121.jpg

Geçmiş olsun. Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum.
Yumurtalara yatmaya başladığı çok olmadıysa altından alın. Bu halde yazık. Veterinere götürün.
Eğer yumurtaların çıkması yakınsa, imkan varsa kuluçkada olan başka bir kuşun altına alın, etrafınızda böyle biri araştırın.
Hiç böyle bir imkan yoksa yumurtaların yeterli sıcaklıkta kalmasını sağlayacak bir ortam yaratıp kuşu çok jızlı bir şekilde verterinere götürüp getirin. Muhtemelen iyi gelecek bir krem verecektir.

Malesef yumurtalari kaydiricagim bir ciftim yok. Ve oturdugum şehirde mubişten anlayan veteriner malesef yok.
Tel umudum bu konuda tecrübeli olan birinden yardim almak. Yada önerisi olan varsa onuda yapabilirim

Yerinizi ilinizi ilçenizi yazarsaniz en azından yakinsak veya yakın olan arkadaşlar geçici bir süre yumurtalarla ilgilensinler. Varsa yakıninizda bir üretici çıkana kadar bir çiftin altına sürüverse hayrina.

Teramisin krem sürün enfeksiyonsa da mantarsa da iyi gelir bolca sürün.

Zonguldak merkezde üniv. Ordayim. Dün mantar kremim vardi onu sürdüm. Resminide yüklüyorum. Bu günde teramisin alip onu sürerim

Ekli dosyalar

• 1487065693296-407740162.jpg
    1487065693296-407740162.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 9
Geri