Hasan METE

Süper Üye
6 Eki 2016
136
15
18
29
3 tane yumurtaya kuluckaya yatan dişimin. Kuşumun önce ceresi şişti dün kan geldi tikandi bu gün ise tam ortada boynuz gibi bi şişlik var ne yapicagim lütfen yardim edin?

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
8 Ara 2013
15,828
859
113
45
İstanbul / Maltepe / Bağlarbaşı / inönü / 69
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Geçmiş olsun. Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum.
Yumurtalara yatmaya başladığı çok olmadıysa altından alın. Bu halde yazık. Veterinere götürün.
Eğer yumurtaların çıkması yakınsa, imkan varsa kuluçkada olan başka bir kuşun altına alın, etrafınızda böyle biri araştırın.
Hiç böyle bir imkan yoksa yumurtaların yeterli sıcaklıkta kalmasını sağlayacak bir ortam yaratıp kuşu çok jızlı bir şekilde verterinere götürüp getirin. Muhtemelen iyi gelecek bir krem verecektir.

Hasan METE

Süper Üye
6 Eki 2016
136
15
18
29
Malesef yumurtalari kaydiricagim bir ciftim yok. Ve oturdugum şehirde mubişten anlayan veteriner malesef yok.
Tel umudum bu konuda tecrübeli olan birinden yardim almak. Yada önerisi olan varsa onuda yapabilirim

Fatih Sultan Mehmet

Profesyonel
24 Eki 2016
312
57
28
21
Yerinizi ilinizi ilçenizi yazarsaniz en azından yakinsak veya yakın olan arkadaşlar geçici bir süre yumurtalarla ilgilensinler. Varsa yakıninizda bir üretici çıkana kadar bir çiftin altına sürüverse hayrina.

Selçuk YÜKSEL

Profesyonel
17 Ara 2016
5,377
1,602
113
39
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Teramisin krem sürün enfeksiyonsa da mantarsa da iyi gelir bolca sürün.