Karadeniz Pet

Üretimde yavru engelli çıkması

Lupnideck

Yeni Üye
Merhaba, bizim evde muhabbet kuşu üretimi yaptık bu ikinci grup
1 Grup çok güzel çıktılar ve sattık
2 grupta ise 7 yavrudan 2 tane engelli çıktı
Bir tanesi Sağ kanadı yok
öbürü ise ayakların üstünde duramıyor ve pençeleri sıkamıyordu
parmağımızı sıkamıyordu.
Ne yapmalıyız?
Acil!!

parmağımızı sıkamıyordu.
Ne yapmalıyız?
Acil!!
sağ kanadı yok derken foto atar mısınız?

20210410_152049.jpg

Yapmanız gereken onlara sizn yuva olmanız..Herhangi bir tedavi sürecini bilmiyorum ama youtube da engelli bir kuş için sahibi ne güzel kafes ve yaşam alanı oluşturmuştu bakabilirsiniz sizde onların daha mutlu ve engelsiz yaşaması için.

parmağımızı sıkamıyordu.
Ne yapmalıyız?
Acil!!
Onlar size emanet ve sizin nasibiniz.lütfen onlara ölecekler zaten gözüyle bakmayın Allah dilerse istediği kadar yaşatır. Allah uçamayan kuşa bile alçacık dal veriyor .En büyük engel sevgisizliktir.Arkadaşımın dediğine katılıyorum onların yaşamlarını kolaylaştırmak,yükünü hafifletmek onlara fayda sağlayacaktır.

Siz elinizden geleni yapın Allah yaşatırsa yaşatır herkesin üretim ya da hobici olmasına saygı duyarım ama üretici de olsa para gözü ile bakılmamalı bir hayvana

Kardeş kuşları eşlemediniz değil mi? Kardeş eşleşmelerinde bu tip durumlara sık rastlanıyor.

Onlar size emanet ve sizin nasibiniz.lütfen onlara ölecekler zaten gözüyle bakmayın Allah dilerse istediği kadar yaşatır. Allah uçamayan kuşa bile alçacık dal veriyor .En büyük engel sevgisizliktir.Arkadaşımın dediğine katılıyorum onların yaşamlarını kolaylaştırmak,yükünü hafifletmek onlara fayda sağlayacaktır
Onlara bakacağım