İlan Kuralları

alpdna

Yönetici
Site Yöneticisi
Çok önemli: Muhabbetkusu.com.tr'de yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından muhabbetkusu.com.tr hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
3285 sayılı Kanuna dayalı olarak Ev ve Süs Hayvanları Satış Yerleri 'nin Ruhsat ve Kontrollerine tabi olması gerekmektedir. Satın alma işlemi söz konusu olursa lütfen yetki belgesi ve ruhsatını sorunuz.
Bu bölüme konu açmanız ve açılan konunuzun onaylanması halinde bütün ilan kurallarını kabul etmiş sayılırsınız.

a) İlanınız ilan şablonumuza ve ilan sistemize uygun şekilde olmalıdır.

Örnek ilan şablonu:
01 - Irkı:

02 - Cinsiyeti:

03 - Yaşı:

04- Sağlık Durumu:

05- Bilezik No:

06 - Fiyatı:

07 - Geçerlilik Tarihi:

08 - Satılan / Alınacak Şehir:

09 - Gönderilebilecek Mesafe:

10 - İrtibat Telefonu:

11 - Mail Adresi:

12 - Telefonlaşılabilinecek Zaman Dilimi:

13 - Açıklamalar:


b) İlanınızda evcil(ler)inize ait bilgi sahibi olunabilecek kadar detaylı net resimler ve varsa video olmalıdır.

c) İlanlarınızda açık arttırma ve "Fiyatını siz belirleyin", "En yüksek verene satacağım" vb. yönlendirmeler yasaktır! Satılık ilanlarında, satan kişi mutlaka satış fiyatını belirtmelidir. Üyeler satacakları evcil için dilediği fiyatı istemekte özgürdür. Ancak bu fiyatın mantıklı ve piyasa fiyatları civarında olması satışın gerçekleşebilmesi için önemli bir etken olduğunu da unutmayınız.

d) İlanlarınızın yayınlanma süresi 30 gün olarak belirlenmiştir. 30 gün içerisinde satışı gerçekleştirilmeyen evcilin ilanı moderatörler tarafından kapatılacaktır.

e) İlan konularınıza, “Günceldir”, “Aktiftir”, “Satış Devam ediyor”, “Alan Yok mu?”, “Hala Satışta” vb. konuyu güncelleme ve yukarı taşıma amaçlı mesaj yazmak yasaktır.

f) Aynı ilanı farklı bir başlık altında bir ilan Ancak farklı evciller için farklı ilan açabilirsiniz.

g) İlanda gereksiz yorum, fiyata müdahale, almayacak olmasına rağmen laf atma gibi girişimler ilan sahibinin isteği doğrultusunda ilandan silinebilir ya da ilan sahibi bu yorumlara izin verebilir. Bu nokta da ilan sahibinin yaklaşımı çok önemlidir. İlanı açan üyeler istenmeyen mesajlar için, diğer üyeler ile polemiğe girmek ve laf yetiştirmeye çalışmak yerine yönetime şikâyet ederek istenmeyen mesajları sildirebilirler. Polemiğe giren ilan sahiplerinin ilanları yönetimin kararına bağlı olarak kilitlenebilmektedir.

ğ) İlan başlıklarının tamamiyle büyük harften oluşması yasaktır. Ayrıca konu başlıklarına "Almazsanız Öldürcem”, ”Bi bakın bakalım”, “İndirdik ama alan yok”, “Bu fırsat kaçmaz” vb. yazılar yerine satılık evcilinizi anlatan yazılar yazın (Örnek: 2 Yaşında İngiliz Muhabbet Kuşu Sahiplendirme). Unutmayın ki konuyla alakası olmayan başlıklar dikkat çekmekten çok, üyeler arasında rahatsızlık yaratmaktadır. Üstelik ne olduğu da anlaşılmadığından ilgili müşterileri kaçırıyor olabilirsiniz. Bu gibi başlıklar evcilinizin daha çabuk satılmasını sağlamayacaktır. Konu başlıklarınız ve konularınız Türkiye Türkçesi’nde olmalıdır. Yönetim tarafından başlığı uygun bulunmayan ilanlar kaldırılabilir ya da size sorulmadan düzenlenerek yayınlanabilir

h) Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan, sağlam referanslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta mümkünse evcil(ler)i görerek elden alınız. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek evcil(ler)inizi aldırmanızı tavsiye ederiz. Alışveriş yapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır. Her hangi bir dolandırıcılık durumunda dolandırıcılığı kesinleşmiş kişinin bizde kayıtlı tüm bilgileri mağdur kişi ve kolluk kuvvetlerine sunulacaktır. Sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerde muhabbetkusu.com.tr olarak sitemiz hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Forum yönetiminin kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve evcil alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kendisine aittir.

j) Forumda üyeler arasında yapılan ya da yapılmak istenen alış verişlerin sonucunda, taraflardan herhangi birisinin memnun kalmadığı için, forumun herhangi bir alanında sorgusuz sualsiz konu açıp, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik yazılar yazarak alışveriş yapmaktan vaz geçtiği ya da alışverişinden memnun kalmadığı kullanıcıların kimliğini izinsiz açıklaması yasaktır.

Yaptırım ve Cezalar

1- Üyeler ilk kural ihlallerinde uyarı puanı alacaklardır. Tekrarlar halinde uyarı puanı artacaktır, ceza süresi 4 ile 7 gün arasında yapılan kural dışı harekete göre değişim gösterebilir ve üyeler bu süreler kadar forumdan uzaklaştırılabilirler.


2- Cezalı olan üyelerin başka bir üyelikle forumda bulunması durumunda cezası, aldığı her üyelikte 1 ay daha artacaktır.


3- Bu bölümü kullanan üyeler, okumamış olsalar bile bu kuralları kabul etmiş sayılırlar. Görmemek ya da okumamak mazeret değildir.


4- Bu yaptırım, cezalar ve ceza süreleri istenildiğinde yönetim tarafından değiştirilebilir.


5- Kurallara aykırı herhangi bir durumda yapmanız gereken şey ilgili ilanda ki “Rapor Et” butonunu kullanmak olacaktır. Şikayetinizi yaparken şikayet nedeninizi de yazdığınız takdirde şikayetiniz daha net anlaşılacak ve en kısa sürede gereken müdahale yapılacaktır.

 
Üst