Karadeniz Pet

2 gündür kabarık duruyor, bir gözünün çevresi kızarmış

Hakan24

Meraklı Üye
Merhaba, Kuşum 2 gündür kabarık duruyor. Bir gözünün çevresi kızarmış. Hastalığı ne olabilir? Ne yapabiliriz? Lütfen yardımcı olun. Özellikle @Ayhan OTÇUOĞLU beyden yardım etmesini rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20190814_190404.jpg
    IMG_20190814_190404.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 60
Şuna bakar mısınız?

Başka yorumlar gelir mi bu hastalığa? Yardımcı olun lütfen.

Ben benzer konuları atayım da, başka üyeler cevaplarsa da içiniz rahatlar.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Merhaba, kuşumun son durumu iyi görünüyor. Yalnız gözü bu halde. Ne yapmamı önerirsiniz? @Ayhan OTÇUOĞLU yardımcı olursanız çok sevinirim.
IMG_20190830_184621.jpg

Merhaba 8 aylık muhabbet kuşum var dün akşam lambanın kablosunu ısırarak patlatmış ne olduğunu anlamamıştım sonra uçarak omzuma geldi yanık kokuyordu sağ gözünün etrafındaki tüyler yanmıştı gözünde sorun yoktu. Sabah kalktigimda sağ gözünü açmıyor hep kapariyordu veterinere götürdük gözünün gördüğünü ve haraketlerinin normal olduğunu söyledi damla verdi sabah akşam 2 defa damlatmamı anlattı. Eve gidince direk damlattim biraz bekledim ama değişmedi sadece arada acip hemen kapatiyor. Gözünün kalıcı kapanmasindan kör olmasindan korkuyorum. Geçermi ?

Tetrasiklin veya doksisiklin etken maddeli antibiyotik alın veterinerden size ilacın dozajını verecektir. Antibiyotik 5 gün kullanılacak sonra 3 gün multivitamin ve gün de probiyotik kullanılacak. Tedavi sonunda tekrar muayene edin tedaviye başladığınızda cayıp yarım bırakmayın. geçmez veya eser kalırsa 1 hafta ara verip tekrar aynı kürü uygulayın.
Geçmiş olsun.

Tetrasiklin veya doksisiklin etken maddeli antibiyotik alın veterinerden size ilacın dozajını verecektir. Antibiyotik 5 gün kullanılacak sonra 3 gün multivitamin ve gün de probiyotik kullanılacak. Tedavi sonunda tekrar muayene edin tedaviye başladığınızda cayıp yarım bırakmayın. geçmez veya eser kalırsa 1 hafta ara verip tekrar aynı kürü uygulayın.
Geçmiş olsun.

Ayhan bey yardımınıza ihtiyacım var sizi tavsiye ettiler benim 6sylık bir erkek kuşum var bu kuş tam 35 günlüken bana gelmişti ilk günden ihtibaren ucma sorunu vardı 2metrw yeri zorla ucuyordu kanat cırpıyor fakat olduğu yerde sayıyordı dediğim gibi 2 metreyi zor ucuyordu gün gevtikce hiç ucmaz oldu kafesi acık olduğu halde dışarıda çıkmıyırdu bir iki veternere götürdüm afersin ama hepsi parayı aldı ve cok sacma şeylrr söyleyip kulun sağlıklı oldupunu idda ettiler sonra burda bir iki kişiyle diyaloğa gectim düşük kanat ucma egrsizi yapmam gerektiğini youtubeden izlediğim videoyu bire bir uyguladım kendimi ucmasına konsatre etmiş olcamki kuşun bende uzaklatığunı strese girdiğni bile fark edemedim çünkü gercekten çok tatlı ve zeki bir kuştı sağlıklığına kavuşsun mutlu olsun diye hersmyleneni aynen tekrarlıyordum sonra bir fark ettimki kuş benden korkmaya ben eve geldiğimde kışta bir huzursuzluk gördüm bunun üzerine kuşu aldığım üreticiye götürdüm yardım istedim ilk başta ben sana sağlam sattım Ne yaptıysan kuşa diyip başından savmak istesede yarı tehdit yarı yalvarmak kaydıyla kuşu iyleştşrcek sözü verdi ve kuşu ona bıtaktım ilk başta olmak 1hqgta sonra ararım gelir alırsın demesine rağmen 12 gün sonunda ben aradim kuşun iyleştiğini geleip alabilceyimi söyleyince çok sevindim ve eve gelene kadar kuş sağlıklı gibiydi tüye girmişti kuş ve tabanda yatıyordu resmen onada karın ağrısı var tüye giren her kuşda olurmuş dediği
İçin çok dikkatli bakmadım fakat eve gelince kuşda heycan yaptı bunu çok üzerine kafesden şıkarmak istediysemde bqşarılı olmadım ve üzerine gitmedim yatma saati hariç kafes hep açık duruyor iki gün sonra katesden çıkınca sağ ayak parmakları aynı yöne baktığını ve kuş bu ayağın üzerine olması gerektiği gibi basmıyordu direk dizin Üzerine basıyor buda derinin sedelenmesine neden olmuştu tqm bir hayal kırıklığı oldu reticiyi
Aradım böle böle dedim sen bu kuşa ne yaptın sağ ayak canını kaybetmiş gibi em azındam parmakları öle kuşunda bit vardı saddce bür ülaçı verdim diyor ama büt ilacından dolayı böle olurmu ne olur yardım edin gitmediğim hayvan hastanesi veterner kalmadım bulunduğum yerde 80
Kmlikl alanı resmen taradım işimi gücümü bırakıp bu kuşu iyleştirmek istiyorum ve şimdide sizi tavsiye ettiler bundan dolayı bukadar uzun yazıp başınızı ağırtıyorım lütfen bamq yardım edin lütfen

Geçmiş olsun.
Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim

Çilenkoğlu,

Kuşun parmakları sanırım gitmiş. Birde tüyleri tam olan ve uçamayan kuşların sonradan uçtuğunu henüz görmedim. Kuşa verilebilecek ilaç çok ama netice almak mümkün görünmüyor. Öncelikle parmaklarını pipet içine alıp kırıklarını tedavi edin. Kırıklar tedavi olurda kuş yem yerse sonra ilaç edinip deneyin ama uçurmak sanırım zor olacaktır. Kırık parmakları tedavi edip bana ulaşınız.

Ayhan bey muhabbet kuşum 1 yıldır ishal,6yaşında, veterinerede götürdüm ama netice alamadım herhangi bir durgunluğu yok konuşuyo, ayakları eskisine göre daha mor bazen ayağını kaldırırken zorlanıyo.dışkısı bu şekilde
IMG_20190827_101909.jpg
IMG_20190827_101915.jpg

Önce enrofloksasin etken maddeli antibiyotik kullanın veterinerden alın. 5 gün antibiyotik 3 gün multivitamin 3 gün de probiyotik. Sonra iç mantar tedavisi yapınız eczaneden zolax 50 mg hap alın bir hapı 4 -5 e bölüp 2-3 gün ara ile suluktan verin 5 uygulama yapın. Geçmiş olsun.

Önce enrofloksasin etken maddeli antibiyotik kullanın veterinerden alın. 5 gün antibiyotik 3 gün multivitamin 3 gün de probiyotik. Sonra iç mantar tedavisi yapınız eczaneden zolax 50 mg hap alın bir hapı 4 -5 e bölüp 2-3 gün ara ile suluktan verin 5 uygulama yapın. Geçmiş olsun.

Geri