Karadeniz Pet

33 günlük yavru tüy döküyor

berna

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar, bir konu da yardımınıza ihtiyacım var. 16 aralıkta yumurtadan çıkan yavrulardan birinin kuyrukları ve kanatları dökülmeye başladı son birkaç gündür. bugün ilk uçma denemelerini yaparken düşürdüğü kuyruk tüyünün ucundan kan akıyordu, diğer iki yavruda herhangi bir problem yok çok şükür, tüylerini döken kuşta da halsizlik vs gibi bir durum söz konusu değil, fotoğrafları ve videoyu ekleyeceğim, bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
IMG_20170117_180045.jpg
IMG_20170117_180041.jpg
IMG_20170117_180039.jpg

Yeni filizlenen tüylerde kan olur. Siz içindeki kanı sıkarak çıkartıyorsunuz. Bu normal birşey ama tüylerin dökülmesi normal değil. Çok tecrübem yok bu konuda ama B vitamini eksikliği olabilir. Yada dış parazitlerle ilgili birşey. Daha fazla bilgisi olan birinin yorumlaması lazım.

Berna hanım bilgisayarımda proxy oldu için wideo larını izleyemiyorum fakat henüz kuşunuz yavru tüylerin de de rahatsız edici bir eksiklik yok şuan için haftada 2 kere b vitamini takviyesi yapın ayrı bir kapta da haftada 1 kere yulaf içi verin ilk 3 ayını bu şekilde tamamlasın eyer ilk tüy döneminden sonra devam ederse rahatsızlık olarak görebiliriz

merhaba arkadaşlar, bir konu da yardımınıza ihtiyacım var. 16 aralıkta yumurtadan çıkan yavrulardan birinin kuyrukları dökülmeye başladı son birkaç gündür. bugün ilk uçma denemelerini yaparken düşürdüğü kuyruk tüyünün ucundan kan akıyordu, diğer iki yavruda herhangi bir problem yok çok şükür, tüylerini döken kuşta da halsizlik vs gibi bir durum söz konusu değil, fotoğrafları ve videoyu ekleyeceğim, bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Yeni filizlenen tüylerde kan olur. Siz içindeki kanı sıkarak çıkartıyorsunuz. Bu normal birşey ama tüylerin dökülmesi normal değil. Çok tecrübem yok bu konuda ama B vitamini eksikliği olabilir. Yada dış parazitlerle ilgili birşey. Daha fazla bilgisi olan birinin yorumlaması lazım.
0
evet kendi döktüğü tüyler düşerken kanama olduğu için örnek olarak göstermek açısından sıkarak çektim videoyu, üç aydan önce tüy dökümü beklemiyordum bende, kendisinden sonra yumurtadan çıkan kuş tüylerini neredeyse tamamladı ama bu kuşum yuvadan atladığı halde ondan küçük duruyor şu anda. Parazit damlası damlattım enselerine, umarım bi faydası olur. Teşekkür ederim.

Berna hanım bilgisayarımda proxy oldu için wideo larını izleyemiyorum fakat henüz kuşunuz yavru tüylerin de de rahatsız edici bir eksiklik yok şuan için haftada 2 kere b vitamini takviyesi yapın ayrı bir kapta da haftada 1 kere yulaf içi verin ilk 3 ayını bu şekilde tamamlasın eyer ilk tüy döneminden sonra devam ederse rahatsızlık olarak görebiliriz
haftada bir multivitamin ve kasiyum veriyorum sularına, arada probiyotik uyguluyorum, bıldırcın yumurtasından yapıyorum yavrular çıktığından bu yana mamalarını, size videoyu mesaj olarak atayım youtube'a yükledim zaten belki açabilirsiniz, dün akşam çektiğim fotoğraflardan sonra şu an kuyruğunda sadece 1 tane tüyü kaldı, sürekli döküyor maalesef, kendinden ufak olan kardeşine göre kanatları da bir hayli az ne yazık ki, bugün yuvadan atladı, darı dalı ve aspur dışındaki yemleri pek fazla kıramıyor ama yulafı da deneyeceğim umarım hastalık derecesinde bir durum söz konusu değildir, çok teşekkür ederim.

Geri