Karadeniz Pet

4.5 aylık erkek muhabbet kuşumun yanına nasıl bir eş almalıyım

sayfettin

Yeni Üye
Konuyu yanlış yere açtiysam kusura bakmayin. Petshopdan 6 haftalık erkek muhabbet kuşu almıştım 3 aydır besliyorum evde yalnız kaldığında canı sıkıldığı için yanına dişi kuş almayı düşünüyorum. Ama alışması için yeni yeme düşmüş alsam şuanki büyük kuşum onu ısırırmi anlaşamaz mi kendisi çok uysal aslında hiç ısırma huyu yok ama yanına yeni kuş gelince ne yapar bilmiyorum. Yanına nasıl bir kuş almalıyım?

eş seçimi hakkında çok bişey diyemem fakat eşi getirdikten sonra hemen yanına koymayın başka bir kafeste 3-4 gun gözetleyin hastalıgı varmı diye eş seçiminide onunla aynı yaşlarda olan muhabbet kuşı alabilirsiniz

eş seçimi hakkında çok bişey diyemem fakat eşi getirdikten sonra hemen yanına koymayın başka bir kafeste 3-4 gun gözetleyin hastalıgı varmı diye eş seçiminide onunla aynı yaşlarda olan muhabbet kuşı alabilirsiniz
4.5 aylık kuşun yanına yeni yeme düşmüş bir kuş alsam sorun olmaz mı yani

kuşunuz 9 aylık olmadan yanına erkek kuş almayı tavsiye etmem

Anladım ben gündüzleri evde yalnız kaldığı için almayı düşünmüştüm. Şimdi alsam ne gibi sorun olur
Benim demek istediğim çiftleştirecekseniz 9 aylık olması sağlıklı ama eğer çiftleştirmek için almayacaksanız normal bir şekilde olacaksa kavga edebilirler

şimdiden alabilkirsiniz yeme yeni düşmüz olmasın yaşı erkekten 1-2 ay fazla yada az olmasın.
biraz gözlemleyin kavga ederlerse ayırın
Peki muhabbet kuşunun ırkı farkeder mi ne tür bir kuş alacağım v.b. Benim kuşum bu kendim gidip almayı düşünüyorum kuşumu götürmeyeceğim. Nelere dikkat etmeliyim? Dediğim gibi yavrulatmayı düşünmüyorum sadece normal arkadaş olsunlar yeter

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210523-210734.png
    Screenshot_20210523-210734.png
    983 KB · Görüntüleme: 24
Peki muhabbet kuşunun ırkı farkeder mi ne tür bir kuş alacağım v.b. Benim kuşum bu kendim gidip almayı düşünüyorum kuşumu götürmeyeceğim. Nelere dikkat etmeliyim? Dediğim gibi yavrulatmayı düşünmüyorum sadece normal arkadaş olsunlar yeter
ballı krakeri kullanmayın.zararlı.kuş hareketli olsun.kendiniz alırsanız anlaşamama ihtimali var.

ballı krakeri kullanmayın.zararlı.kuş hareketli olsun.kendiniz alırsanız anlaşamama ihtimali var.
Alacağım petshop biraz uzakta bu kuşumunda evden çıkıp strese girmesini istemiyorum ama anlaşamazlar diyorsanız yakınlardaki petshopa götürebilirim. Oralardan da kuşa hastalık çıkma ihtimali var diye duydum biraz çekimserim o yüzden.

Alacağım petshop biraz uzakta bu kuşumunda evden çıkıp strese girmesini istemiyorum ama anlaşamazlar diyorsanız yakınlardaki petshopa götürebilirim. Oralardan da kuşa hastalık çıkma ihtimali var diye duydum biraz çekimserim o yüzden.
anladım.strese girmez.yeterki üşütmesin.

Güvendiğiniz ve kuşların kafesi temiz tutan bir petshop'a gidin. Kuşunuzu onların kafesine salın veya kafesleri yan yana koyun. Kuşunuz birisine ilgi duyarsa ve o kuşta ona ilgi duyarsa (takip etme vb.) ona arkadaş alabilirsiniz. Tabii tercih size kalmış ama kesin sonuç öyle alınır.

Geri