Karadeniz Pet

5 aylık erkek , bacakları ayrık ? Düzeltebilir miyiz ? Çiftleşebilir mi ? yardım

koraysanz

Yeni Üye
ELİMDEN GELDİĞİ KADAR FOTOĞRAF KOYMAYA ÇALIŞTIM KUŞ OLDUKCA SAĞLIKLI ACISI SIZISI YADA FİZİKSEL HAREKET ENGELLEMESI YOK TEK SORUN GÖRDÜĞÜNÜZ ... LÜTFEN OKUYUP GEÇMEYİN HERKESTEN YORUM BEKLIYORUM

Aldıgımda böyleydi kuşcudan daha oncede çiftleşebilr mi diye forma atmıstım gayet sağlıklı ve hareketli yem yemesınde su ıcmesınde tellere yurumesınde hiçbir sıkıntı yok zıplamasnda bile işine gelince düz zemine de iniyor ama tercih etmiyor tek bacağı sağa doğru kayıyor Sol bacagı herzaman sabit ayrıca kusun parmaklarının arkada olması gerekenlerden bırı önde 2 ayagındada bu boyle nedendir bilmem ayagı kırılıp yanlıs kaynamıs olabilir

Kuşu ben almadım hedıye alana kuscu caktırmadan satmıs ..
Şimdi bana kalırsa bu kus ayağı kaydıkca düzeltmeye calısıyor ayagı da esnek yani ben parmagıma geldiginde itiyorum duzeltebiliyorum

Sünger ya da bandaj ile tedavi edilebilir mi alıskanlık olusturur mu kusta düzelir mi yani kapanır mı ya da biraz olsun ?

Ya da buna eş alsam şuan yaşı uygun değil de 5 6 aylk dıye biliyorum yanlısım varsa düzeltin 4 5 aylıkda bir dişi alıcam yanına

Sizce çiftleşebilir mi ? bacagı duzeltilebilir mi ?

KİMSE BUNA TAM TEŞHİS KOYAMAZ AMA FİKİR FIRTINASI YAPALIM LÜTFEN YORUM BIRAKIN ÇARESİZİM
YkrpY6.jpg

3LYJgA.jpg

qMPnNR.jpg

Son düzenleme:
Gozleri kirmizi mi maşallah. Ben duzelmeyecegini dusunuyorum. Iyilestirmeye calisirken daha buyuk zararlar verebilirsiniz. Birakin bence hayatini boyle devam ettirsin madem alismis. Es konusunda da ciftlesebilmesi zor gozukuyor. Cunku disinin ustunde duramaz bu ayaklarla. Gule gule besleyin.

Gozleri kirmizi mi maşallah. Ben duzelmeyecegini dusunuyorum. Iyilestirmeye calisirken daha buyuk zararlar verebilirsiniz. Birakin bence hayatini boyle devam ettirsin madem alismis. Es konusunda da ciftlesebilmesi zor gozukuyor. Cunku disinin ustunde duramaz bu ayaklarla. Gule gule besleyin.

tesekkürler hocam yorumunuz için gözleri kırmızı değil flashdan dolayı böyle cıkmıs ,, hiç şans vermıyormusunuz çiftleşmesine ?
pekiyanına eş alsam çiftleşmese ne olur ? problem yaşarlar mı

Yalnizlik allaha mahsustur. Bence yanina dişi al. Ama ciftlesmesi biraz zor gozukuyor cunku disinin ustunde durabilmesi zor. Kesin konusmak dogru olmaz. Bi bakarsin yavrulari olmus hic belli olmaz. Ama zor yani

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayrıca perdenın falan ustune cıkabiliyor ıstedıgı yere tutunuyor hiç mi şansı yok be çiftleşmek ıcın yoksa kavramada bı sorunu yok kı kusun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:15 -->-> Daha önceki mesaj 00:10 --

Yalnizlik allaha mahsustur. Bence yanina dişi al. Ama ciftlesmesi biraz zor gozukuyor cunku disinin ustunde durabilmesi zor. Kesin konusmak dogru olmaz. Bi bakarsin yavrulari olmus hic belli olmaz. Ama zor yani

hocam birde bu açıdan bakar mısınız ? diğer kuşseverlerin de yorumda bulunmasını rica ediyorum ayrıca

3LYJgA.jpg

qMPnNR.jpg

o kadarda ayrık değil be o azimle şevkle yapamaz mı ki :D:D ona göre eş alayım ?oluru yoksa biraz daha bireysel eğitimle ugrsaırım

Dedigim gibi. Mutlak dogru yok. Olmaz deriz olur
Bu fotografta epey normal gibi duruyor. Yapabilir belki de

Dedigim gibi. Mutlak dogru yok. Olmaz deriz olur
Bu fotografta epey normal gibi duruyor. Yapabilir belki de

Aynen parmagımda kavrayabildiğinde normal durabiliyor zaten ayagını ben ıttıgımde ise tamamen normal pozisyonda da durabiliyor o yuzden duzeltebilme ihtimali geldi aklıma

Peki eş alsam çiftleşmeseler ne olur ? sorun yaşarlar mı kızıştıklarında

Benim gorusum bence eş alip sansinizi denemelisiniz... Kus 5aylik bnce zamanla ciftlesirler diye dusunuyorum biraz zor olur ama beklemelisiniz.

Geri