Karadeniz Pet

Aşırı Tüy Yolma

Mustafa1982

Meraklı Üye
Arkadaşlar iyi günler 2016 yılında aldığım dişi bir kuşum var çok şükür şu ana kadar herhangi bir rahatsızlık geçiyorum neydi Ancak bu son 5 aydır inanılmaz derecede kanat altındaki tüylerini yoluyor ve o kadar sert bir şekilde yolluyor ki Yeri geliyor kanama yapıyor Ben sprey olarak parazit spreyi olan Petito isimli sprey kullanıyorum ve anti kanibal sprey kullanıyorum yolmayı engellesin diye parazit spreyini dediğin gibi Petito markasını kullanıyorum belki vardır parazit diyor resmen hayvanı Sırılsıklam ediyorum sıkmadığım yeri kalmıyor kaç gündür onun üzerine duruyorum ve günde 2 kere yapıyorum aynı şekilde anti Anibal spreyini günde 2 kez sıkıyorum sorunlu bölgeye ama fayda etmiyor. Eksik bir şey vardır diye beslenmesinde haftada en az iki kez yumurta maması veriyorum. Suyunada Sera vitamin V Plus koyuyorum. Bir gün vitamin bir gün normal su diğer gün sirkeli su şeklinde..... Ne yaptıysam yanıt alamadım bu uygulamalardan bilen biri var mıdır

Arkadaşlar iyi günler 2016 yılında aldığım dişi bir kuşum var çok şükür şu ana kadar herhangi bir rahatsızlık geçiyorum neydi Ancak bu son 5 aydır inanılmaz derecede kanat altındaki tüylerini yoluyor ve o kadar sert bir şekilde yolluyor ki Yeri geliyor kanama yapıyor Ben sprey olarak parazit spreyi olan Petito isimli sprey kullanıyorum ve anti kanibal sprey kullanıyorum yolmayı engellesin diye parazit spreyini dediğin gibi Petito markasını kullanıyorum belki vardır parazit diyor resmen hayvanı Sırılsıklam ediyorum sıkmadığım yeri kalmıyor kaç gündür onun üzerine duruyorum ve günde 2 kere yapıyorum aynı şekilde anti Anibal spreyini günde 2 kez sıkıyorum sorunlu bölgeye ama fayda etmiyor. Eksik bir şey vardır diye beslenmesinde haftada en az iki kez yumurta maması veriyorum. Suyunada Sera vitamin V Plus koyuyorum. Bir gün vitamin bir gün normal su diğer gün sirkeli su şeklinde..... Ne yaptıysam yanıt alamadım bu uygulamalardan bilen biri var mıdır
Stresten dolayı yapıyor olabilir mi? Birde tüy yolmaya karşı acı spreyler vardı sanırım işe yarar belki.

Bu tarz durumlarda hiç bir spreyi kullanmayın çok zararlı. İç/dış parazit için vilmectin kullanın yeterli. Birde banyo yaptırın ve beslenmesine çeşitlilik katın (çeşitli sebzelerle mama yapın) başka birşeye gerek yok.

Vilmectin i nereden bulabilirim ve nasıl kullanabilirim? Ben herhangi bit pire görmedim çok dikkatli inceledim defalarca ama siyah kepek var kafes tabanında.. ayrıca acı sprey denedim yolmasin diye ama en çok 10 dakika sonra yine yoluyor.. birisi de Trocan kullanın demişti

Ayrıca vilmectin nasıl kullanılır? Kimisi suluguna karıştırıyor kimisi enseye sürüyor

Bu arada vilmectin bulamıyorum zaten çok az lazım tahminim..kalkip bir şişe almak istemiyorum..bir şırınga yarısı kadar bulsam rahat rahat Yeter

Bu arada vilmectin bulamıyorum zaten çok az lazım tahminim..kalkip bir şişe almak istemiyorum..bir şırınga yarısı kadar bulsam rahat rahat Yeter
Vilmectini almalısınız. Kullanmaya başlayın hemen

Evin çevresindeki veterinerlerde yok.. İstanbul'da nerede bulabilirim?? Üretici arkadaşlardan küçük bir şırınga icinden de alabilirim...

Arkadaşlar vilmectin isimli ilacı buldum kuşun ensesinde damlattım ancak bir değil iki damla Damladı bir damlası enseye geldi elimde hızlı hızlı hareket ettiği için bir damlası da enseye derisine değil ense tüyüne denk geldi sıkıntı olur mu yorumlarınızı bekliyorum

Arkadaşlar vilmectin isimli ilacı buldum kuşun ensesinde damlattım ancak bir değil iki damla Damladı bir damlası enseye geldi elimde hızlı hızlı hareket ettiği için bir damlası da enseye derisine değil ense tüyüne denk geldi sıkıntı olur mu yorumlarınızı bekliyorum
1 damla damlatsaydınız keşke.

Kör noktaya denk geldi gagasina degmiyor.. Çok hareketlendi elimde bir damla kaçtı öyle.. hareketleri normal bir buçuk saat geçti...ne dersiniz arkadaşlar

Hocam vilmectini içse bile sorun olmaz merak etme suyuna bile karıştırıyorlar ben denemedim ama. Ancak bunun vilmectin ile alakası yok kuş bariz stresten yapıyor hayatında ne değiştiki böyle yolma eğiliminde ayrıca eşi varmıdır

Hocam açıkçası durum şu bu kuş bizimle 4 senedir beraber idi ben bu kuştan 16 tane yavru aldım yavruları ile bir süre kafeste kaldı büyük bir kafes vardı Ancak yavrularından rahatsız oluyordu yavrularını sahiplendirdim. Eşini de sahiplendirdim. Kuş yalnız kalınca kendine geldi. Ancak eşim hamile olup doğum yapınca kuşun tüyleri ya da göremediğimiz bakteriyel durumları olur diye eşimin annesine verdik ve Yaklaşık 1 sene kadar Onlarda kaldı. Kuşu bu yolma halini görünce Ben kuşu tekrar geri aldım. Ancak bu yorulma olayı son iki iki buçuk ayda başladı eşimin annesi öyle diyor. Şimdi evin içinde sallıyorum omuzuma konuyor eskisi gibi yine konuşuyorum ediyorum kendini yolması oldukça azaldı ama hala kısmen de olsa devam ediyor. Acı sprey kullandım ama bir anlık rahatlık veriyor sonra tekrar yoluyor.. yumurta maması ve vitamin takviyesi yapıyorum. Ben parazitten şüphelendim devamlı kendini yolmasindan dolayı,, ancak herhangi bir bit veya pire görmedim kafesinde Özellikle geceleri Kontrol ettim bir anda ışığı yakarak... Tüy oluyor yeni gelen minik diken gibi tüyü de cımbız gibi çekip çıkarıyor derisinden.. var mı Bir öneriniz? Ben açıkçası parazit olgusuna rastlamadım.

Geri