Karadeniz Pet

Ani hareketlerimden korkuyor/Sevdirmiyor

muhabbetkusuminci

Meraklı Üye
Merhaba kuşum 6 aydır benimle ama hareketler yaptığımda kaçıyor. Aynı zamanda da Sevdirmiyor . Yanağına, kafasına yada kanatlarını sevemiyorum. Ama bana alışkın. Sadece kafesteyken yanağını sevebiliyorum.

özelıkle yasını almıs kusları eğitmek oldukca zordur haraket sese maruz kalmıs kuslarda bu tramvalar gecmiyor hemen ama sabırla üstesinden gelebilir bu zaman cizergesi aylar yıllar alabilir ayrıcabazı kuşların kişiğinde kendini sevdirmek olmayabilir ne yaparsanız yapın sevdirmez

Benim kuşumda kanatlarına ve kuyruğuna dokunulmasından hoşlanmaz, kuşlarımıza yapmak veya yaptırmak istemediği hiç bişey için zorlamayalım bence

Benim kuşum da 1,5 yaşında ama hiç sevdirme. Dokunduğumda ya da öptüğümde ciyaklamaya başlar. Sevdirmesi için asla zorlamayın dokunmaya çalışmayın yoksa güvenini kaybedebilirsiniz. Ani hareketlerden korkması da size güvendik e azalmaya başlar. Benim muhabbet kuşumda bazı ani hareketlerden ve seslerden korkuyor fakat bu zaten kuşların genetiğinde olan bir şey. Bizim yapabileceğimiz şey o korkuyu en aza indirmek.

Benim kuşum da 1,5 yaşında ama hiç sevdirme. Dokunduğumda ya da öptüğümde ciyaklamaya başlar. Sevdirmesi için asla zorlamayın dokunmaya çalışmayın yoksa güvenini kaybedebilirsiniz. Ani hareketlerden korkması da size güvendik e azalmaya başlar. Benim muhabbet kuşumda bazı ani hareketlerden ve seslerden korkuyor fakat bu zaten kuşların genetiğinde olan bir şey. Bizim yapabileceğimiz şey o korkuyu en aza indirmek.
Teşekkür ederim inşallah şuana kadar biraz zorladım sevmeye güven sıkıntısı çekmem ilerde

Geri