Karadeniz Pet

Annenin ayağı şişimiş :(

Salmonella rengine benziyor ama ishal, ateş,iştahsızlık gibi birçok parametre hakkında bilgi sahibi olmadan birşey denemez.Ama salmonella riski bile varsa Ayhan Beyin dediği ilacı alıp kullanın aksi halde geç kalınırsa başetmesi güç bir hastalıktır.

Anlıyorum tşk ederim , başka bir veterinere danıştım taze bir dışkı resmi attım dışkı normal salmonella belirtisi Yok dedi kuşta genel olarak iştahsızlık halsizlik Yok . Kafam çok karıştı hangi tedaviyi uygulayacağımı bilemedim . Bu da son dışkısı

Ekli dosyalar

• 6636D18F-7D4E-41CB-A0EB-884E7310D412.jpeg
    6636D18F-7D4E-41CB-A0EB-884E7310D412.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
Merhaba bulunduğum şehir de bir veteriner var ona durumu anlattım bi tane toz verdi eritrotek diye . Enrocure ile aynı işlevi görür marka farklı sadece dedi . İlacı suyuna mercimek tanesi kadar koymanız yeterli dedi. Başka bir hekim de mantar var sadece herşey normal dedi yanlış bir tedavi uygulamak istemiyorum . Sizce bu tozu kullanmalı mıyım ?

Ekli dosyalar

• C5CEDAED-4AA8-4DE7-9F38-4CEC826A5513.jpeg
    C5CEDAED-4AA8-4DE7-9F38-4CEC826A5513.jpeg
    120.8 KB · Görüntüleme: 8
Birdefa ikiside teknovet ürünü yani marka olarak aynı marka ve çok farklı şeyler. Basit olarak aşağıdaki yazıları kolayca internette buldum, bir zahmet okuyun. Kendiniz karar verin.
Bu arada Salmonella Gram Negatif bakteri.

Enrocure %10
BİLEŞİMİ

Enrocure %10 Oral Çözelti açık sarı renkli, berrak bir çözelti olup, her ml’sinde 100 mg enrofloksasin içerir.

KULLANIM YERİ / ENDİKASYONLARI
Etçi tavuk ve hindiler:
Enrofloksasine duyarlı gram-negatif ve gram-pozitif bakteriler ile Mycoplasma’lar tarafından meydana getirilen kronik solunum sistemi hastalığı (CRD), hava kesesi yangısı, enfeksiyöz sinovitis, tavuk tifosu ve paratifosu, E. coli enfeksiyonları (colibacillosis, coli septicemia) gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Eritrotek
BİLEŞİMİ

Eritrotek Oral Çözelti Tozu pembe - koyu pembe renkli, tarçın kokulu granüller halindedir. 4.5 g toz 210 mg eritromisin baza eşdeğer 226.8 mg eritromisin tiyosiyanat içerir.

KULLANIM YERİ / ENDİKASYONLARI
Eritrotek Oral Çözelti Tozu, tavuklarda gram-pozitif bakteriler ve özellikle penisiline dirençli stafilokok ve streptokoklardan ileri gelen enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
Solunum sistemi enfeksiyonları, kronik solunum sistemi hastalığı (CRD), hava kesesi yangısı (air sacculitis), bulaşıcı nezle (enfeksiyöz koriza), enfeksiyöz bronşitis, enfeksiyöz sinüzitis ve Staphylococcus enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

Son düzenleme:
Ben özellikle başka marka almayın dedim. Ama.. neyse inşallah düzelir.

Geri