Karadeniz Pet

Ara papağanı bakımı

arapapagani

Yeni Üye
Kırmızı renkli bir ara papağanı almayı düşünüyorum. Bazı yerlerden araştırma yaptım. Ara papağanı besleyen kullanıcılar bana bakımı hakkında bilgi verebilirmi.

Ekli dosyalar

• red-parrot-100-area-diy-5d-crystal-painting.jpg
    red-parrot-100-area-diy-5d-crystal-painting.jpg
    124.8 KB · Görüntüleme: 8
Evet besliyorum ama ben kendilerine ara papağanı değil Macaw papağanlarım diyorum. Profil resmimden görebilirsiniz zaten, bende 3 tane var. Öncelikle kendi deneyimlerinden yola çıkarak söylemeliyim ki kendileri çok zeki bir papağan türüdür. Bu sebeple size türlü oyunlar yapacaktır. Yani kendisinin zekiliğini kafesten çıkmak vs. gibi durumlarda kullanacaktır. Ağır başlıdırlar. Aynı zamanda son derece sosyaldirler.
Ara papağanları uzun kuyrukları ile bilinir. Dolayısıyla büyük, uzun bir kafese ihtiyaçları vardır. Bir Macaw papağanı kuyruk tüylerinin kafes tabanına çarpmasını engelleyecek kadar uzun bir kafese ihtiyaç duyar. Aksi bir kafes türü kuyruk tüylerinin bükülmesine veya kırılmasına neden olabilir. Genel olarak, bir Macaw papağanı diğer papağan türlerine göre çok daha büyük bir kafese ve oyun standına ihtiyaç duyar. Bu nedenle bu kuşlardan birini sahiplendiğinizde bu hususa dikkat etmeniz önemlidir. Doğal yaşam alanlarında, Ara papağanı yerli tohumlar, meyveler, çiçekler, yapraklar, palmiye fıstığı, incir, nektar ve bazı bölgelerde kil ile beslenir. Bazı papağan türlerinin diyet ihtiyaçları diğer papağanlardan farklıdır çünkü beslenmelerinde daha fazla yağa ihtiyaç duyarlar. Vahşi Macaw papağanı diyeti yağ oranının yüksek olması eğilimindedir. Bu da gününü yağmur ormanlarında uçarak, yiyecek bularak, yuva yaparak ve yavru yetiştirerek geçiren bir kuş için kabul edilebilir. Macaw papağanı, vahşi türdeşlerinden çok daha kolay bir hayata sahip olma eğilimindedir. Ancak doğal olarak gelen bir davranış olarak yiyeceklerini avlama yeteneğinden yoksundurlar.