Karadeniz Pet

Arkadaşlar erkek kuşumun gözünün altında mantarmı var

jumboshow

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek kuşumun gözünün altında mantarmı var anlamadım daha önce den beslemiştim muhabbet kuşu ama ilk defa böyle birşey görüyorum bir abimin önerisiyle gözüne 5 gündür terramycin göz merhemi sürüyorum günde bir defa o kısma hala bir değişme yok hala tüneğe sürüyor gözünün altını sürekli :(

Gözünün altı normalde bu şekildeydi

Sonrada bu şekilde alt kısmında ki tüyler dökülmüş ve sürekli hala kaşıyor napmam lazım forumada yeni kaydoldum bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim mavişimizi böyle görmek beni çok üzüyor

Mantara benziyor. Eczaneden travazol krem ya da trosyd krem alın. Hergün 2 kez kulak temizleme çubuğu ile az az sürün.
hocam vazelin de iyi geliyormuş onuda deneyeyimmi yoksa direkt sadece sizin yazdıgınız 2 ilaçtan birini alıp kullanmaya başlıyayımmı
Mantara benziyor kuşunuzu hiç vakit kaybetmeden bir veterinere götürün.
hocam burdaki veterinere en son götürdüğüm kuşumu veteriner yüzünden kaybettim anlamıyorlar bizim burdaki veterinerler malesef :(

hocam vazelin de iyi geliyormuş onuda deneyeyimmi yoksa direkt sadece sizin yazdıgınız 2 ilaçtan birini alıp kullanmaya başlıyayımmı

hocam burdaki veterinere en son götürdüğüm kuşumu veteriner yüzünden kaybettim anlamıyorlar bizim burdaki veterinerler malesef :(

Anladım hocam @Recai'nin önerdiği kremler gerçekten mantar üzerinde oldukça etkililer. Bu iki kremin de içeriği aynı bunlardan birini alıp bir an önce tedaviye başlayın. Ben yıllar önce kendi rahatsızlığımda Travazol krem kullanmıştım 1 hafta sürmeden iyileştirmişti.

Anladım hocam @Recai'nin önerdiği kremler gerçekten mantar üzerinde oldukça etkililer. Bu iki kremin de içeriği aynı bunlardan birini alıp bir an önce tedaviye başlayın. Ben yıllar önce kendi rahatsızlığımda Travazol krem kullanmıştım 1 hafta sürmeden iyileştirmişti.
tamam hocam ilacı yarın alayım insh bizim mavişte iyileşir bir haftaya

hocam travazol kremini aldım da günde kaç kere ve nasıl süreyim o kısma?

hocam travazol kremini aldım da günde kaç kere ve nasıl süreyim o kısma?

Hocam bir kulak çöpü yardımıyla pamuklu kısma az bir miktar krem alarak mantarlı bölgeye sabah ve akşam düzenli olarak uygula. Bir hafta içinde iyileşmeye başlayacaktır. Hastalığın tekrar etmemesi ve diğer kuşun da mantar olmaması için kafes , yemlik ve suluk temizliklerini aksatma. Ayrıca tedavi sürecinde kuşun bulunduğu ortam sıcaksa 2 kez değilse 1 kez defa banyo yaptırın.

Hocam bir kulak çöpü yardımıyla pamuklu kısma az bir miktar krem alarak mantarlı bölgeye sabah ve akşam düzenli olarak uygula. Bir hafta içinde iyileşmeye başlayacaktır. Hastalığın tekrar etmemesi ve diğer kuşun da mantar olmaması için kafes , yemlik ve suluk temizliklerini aksatma. Ayrıca tedavi sürecinde kuşun bulunduğu ortam sıcaksa 2 kez değilse 1 kez defa banyo yaptırın.
hocam banyoluk aldım ama suydan korkuyor elimde sprey var ondan sıksam olurmu banyo için kafasına değdirmeden

Nedense plastik banyolukları benim kuşum da sevmiyor. Hocam sprey yazmışsın eğer petshop'larda satılan bakteri spreylerinden söz ediyorsan bu tür spreyler kuşlar için çok zararlıdır adeta zehirden bir farkı yoktur sakın kullanma. İçinde daha önce ilaç olan sprey kutularını da kullanma ucuzlukcu'larda satılan boş sprey kutularından al. Ilık suyu kuşa en az yarım metre mesafeden kafasına gelmeyecek şekilde hafif hafif sıkarak banyo yaptırabilirsin (Şişedeki suyun hepsini kullanma, kuşun üzeri ıslansa kafidir).

Ayırca böyle bir banyoluk da yapabilirsin kuşun belki bunu sevebilir :)

Geri