Karadeniz Pet

arkadaşlar sizce mantar başlangıcı mı ?

hakan97

Meraklı Üye
gagasının hemen kenarında???

IMG_2637.JPG
IMG_2637.JPG
IMG_2638.JPG

Mantar için kesin birşey söylemek zor. Gün ışığında flaşsız fotoğraf çekin. Ancak kuş tüye girmiş. Havuç içeren mama ve B vitamini takviyesi yapabilirsin.
evet tüye girdiğinin farkındayım sadece mama yeterli olur mu yoksa mama takviyesi yeterli olur mu ?

Havuç, içerdiği keroten ile tüylerin daha hızlı çıkmasına olanak sağlar. Havuç içeren mama yaparsan faydalı olur.
dün sadece havuş verdim iki gün öncede havuç içeren yumurta maması verdim yarın yine havuçlu yumurta maması yapıp veririm teşşekkür ederim

Evet mantar başlangıcı.
Mantar ilk olarak sizin kuşunuzda da olduğu gibi gaga birleşim noktalarından başlar ve ayaklara kadar yayılır.
Avipom mantar kremi kullanmanızda fayda var.
Kremi kulak çubuğu ile gaga birleşim yerlerine ve ayaklarına 3 gün boyunca sürmenizde fayda var.
Kafesi de dezenfekte ediniz.
Çünkü mantar söylendiğine göre hem kafese hemde diğer kuşlara bulaşır imiş.

Evet mantar başlangıcı.
Mantar ilk olarak sizin kuşunuzda da olduğu gibi gaga birleşim noktalarından başlar ve ayaklara kadar yayılır.
Avipom mantar kremi kullanmanızda fayda var.
Kremi kulak çubuğu ile gaga birleşim yerlerine ve ayaklarına 3 gün boyunca sürmenizde fayda var.
Kafesi de dezenfekte ediniz.
Çünkü mantar söylendiğine göre hem kafese hemde diğer kuşlara bulaşır imiş.
sinan abi şuan tüyde tüyden çıkmasını beklemelimiyim yoksa şimdiden yapmalımıyım dediklerini

Mantar için vakit kayvetmemen gerekir.
Mantar yayılır dediğim gibi.
Kuşun tüyde olması tedavi surecini askıya almayı gerektirmez.
Erken teşhis etmişsin mantarı.
Kuşları gözlem altında tuttuğuna işaret bu da.

Mantar için vakit kayvetmemen gerekir.
Mantar yayılır dediğim gibi.
Kuşun tüyde olması tedavi surecini askıya almayı gerektirmez.
Erken teşhis etmişsin mantarı.
Kuşları gözlem altında tuttuğuna işaret bu da.
şöyle söyliyeyim sinan abi kastamonuda yaşıyorum üniversite öğrencisiyim istanbuldan geldim buraya ve tek arkadaşım onlar sürekli onlarlayım onların iyi olması benimde iyi olmama sebep oluyor dediğiniz kremi nerden bulabilirim abi eczaneden mi yoksa veterinerlerden mi?

Pet shop veya veterinerden temin edebilirsin.
İnsanlara yönelik bir ilaç olmadığından eczanede yoktur.
Baktın yakında bir yerde yok temin edemedin vazelin sür.
İyi geldiği söylenir.
Ben avipom ile tedavi etmiş idim seninki ile aynı aşamada olan mantarı.
Vazelin nacizane tavsiyemdir Hakan.

Pet shop veya veterinerden temin edebilirsin.
İnsanlara yönelik bir ilaç olmadığından eczanede yoktur.
Baktın yakında bir yerde yok temin edemedin vazelin sür.
İyi geldiği söylenir.
Ben avipom ile tedavi etmiş idim seninki ile aynı aşamada olan mantarı.
Vazelin nacizane tavsiyemdir Hakan.
sinan abi çok teşekkür ederim yardım ettiğin için yarın ilk işim o olacak bir şey daha sormak istiyorum kusura bakma abi tutuyorum seni böyle ama bu hastalık sürekli nüksediyor mu yoksa geçici bir durum mu

sinan abi çok teşekkür ederim yardım ettiğin için yarın ilk işim o olacak bir şey daha sormak istiyorum kusura bakma abi tutuyorum seni böyle ama bu hastalık sürekli nüksediyor mu yoksa geçici bir durum mu
Ben tekrarı ile karşılaşmadım.
Yalnız kafes tünek vs dezenfekte edilmezse tekrar etme olasılıgi fazla.

tamamdır abi komple temizlerim kafeside

Ben tekrarı ile karşılaşmadım.
Yalnız kafes tünek vs dezenfekte edilmezse tekrar etme olasılıgi fazla.

sinan abi bugün avipom aldım çiftlerimide ayırdım avipomu sürmek için baya uğraştım çok gergindi o kulak temizleme çubuğunu falan ısırdı pamuğu falan sonra baktım ben başaramayacağım bi arkadaşımı çağırdım kuşu tuttum diğer elimlede gagasından tuttum sürdük kremi sonra ayaklarınada sürdük yani sorum şu acaba o krem olan pamuğu ısırdı bi sorun olur mu? yemlik,suluk ve oyuncaklarını kaynar suda bekletip temizledim sonrada kafesin tellerini her bir telinide oksijenli su ile temizleyip kuruladım

Bir iki ısırık ile ilacın bir zararı olmaz.
Biraz ağzının tadı bozulmuştur sadece..
Aynı işlemi yarın yine gerçekleştir aradan geçen zaman içerisinde muhakkak bir fark görmen gerekir.
Bir de ilacı kuşun gagasının her iki yanına uygulaman gerekir.
Mümkünse çok ince bir tabaka halinde üst gaga dolaylarına da önleyici tedbir amaçlı sürebilirsin.

Geri