Karadeniz Pet

AYİRMA YONTEMI

Fairuz

Yeni Üye
Arkadaslar kuslarimi ayirdim asil kafeste erkegi biraktim disiyi ayri bir kafese aldim erkegin kafesine yuvaligi takmalimiyim bu arada disi erkegi gorunce kendini tellere atiyor yanina gitmek istiyor erkekte baya kizisti artik gaga tasina vuruyor yuvaligi takip 1 2 gun bekleyip tekrar birlestiriyim mi ne dersiniz ?

Aynen dediginiz gibi yapin. Kuşu sabah Erken saatlerde biraraya alin. Enerji duzeyi sabah yuksek oluyor

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuvalığa ve ortama erkek kuş egemen olmadan dişiyi atmayın yanına ve attıktan sonra sabırlı olun bol şans :)

En az iki hafta ayrı tutmanızı öneririm. Bu sırada iki güne bir her ikisine de haşlanmış yumurta ile rendelenmiş havuç, mümkünse üzerine az miktarda tarcın ve keçiboynuzu tozu katabilirsiniz.

En az iki hafta ayrı tutmanızı öneririm. Bu sırada iki güne bir her ikisine de haşlanmış yumurta ile rendelenmiş havuç, mümkünse üzerine az miktarda tarcın ve keçiboynuzu tozu katabilirsiniz.
Zaten ikiside kizgin opusuyorlar kasiyorlar birbirlerini yem kusuyorlar felan ama ciftlesmiyorlardi 3 gundur ayrilar cilidiriyorlar suan :)

Erkek kusun egemen olmasindan kastiniz nedir biraz daha acabilirmisiniz rica etsem tesekkurler...
Erkek kuşlar kafese ortama yuvalığa hakim olmalı ki dişi üzerinde üstünlük kursun çiftleşmeye hazır olduklarında dişiye göre üstün olsun aksi takdirde dişi baskın olur erkek çekingen kalır bu sebeplere neden olmamak için erkeğin yuvalığa kafese ortama hakim olması gerekmekte

Zaten ikiside kizgin opusuyorlar kasiyorlar birbirlerini yem kusuyorlar felan ama ciftlesmiyorlardi 3 gundur ayrilar cilidiriyorlar suan :)
Ikisi da kızgın olsa çiftleşirlerdi. Ben de o yüzden beklemenizi tavsiye ettim. Gagalarını sürtmeleri ve yem kusmaları kızgın olduklarını göstermez. Iki dişi veya iki erkek kuş da birbirlerine bu davranışları yapabilirler

Kuslar iyice kafami bozmaya basladi 1 ay ayiracam tekrar hic görmicekleri sekilde baya kizissinlar artik ben yapacak bisey bulamiyorum pes ediyorum...bilgilerinizden ve cevaplarinizdan oturu tesekkurlerimi iletiyorum iyi aksamlar dilerim.

Caliskan kizismis erkek icin hakimiyet diye birsey gecerli degil bence, bende bir erkek var heryerde ve her disi ile ciftlesiyor.

Kuslar iyice kafami bozmaya basladi 1 ay ayiracam tekrar hic görmicekleri sekilde baya kizissinlar artik ben yapacak bisey bulamiyorum pes ediyorum...bilgilerinizden ve cevaplarinizdan oturu tesekkurlerimi iletiyorum iyi aksamlar dilerim.
Sabırlı olmalısınız, eğer illa ki yavru almak istiyorum diyorsanız farklı şeyler deneyebilirsiniz.

Caliskan kizismis erkek icin hakimiyet diye birsey gecerli degil bence, bende bir erkek var heryerde ve her disi ile ciftlesiyor.

Bu bahsettiğiniz durum kuşların karakteri ile ilgili. Genel tavsiye arkadaşın bahsettiği şeydir. Sizin erkek kuşunuz oldukça baskın veya insanlar ile kıyaslarsak kendine güveni yüksek olan bir kuş olmalı. Bu durum her kuş için geçerli değildir.

Ben dediğiniz gibi ayırdım anlaşamıyorlar diye başka odaya dişiyi. erkeğin yanına da başka dişi atmıştım anlaştığı. Fakat hiç çiftleşmediler 3 hafta falan geçti eski dişi yerde yatmaya başladı. 4-5 gün önce dedim erkeğin yanına eski dişiyi atayım bir deneyeyim. Attığım gibi çiftleştiler. Hala da devam ediyor. Dişide şuan yumurta belirtilerinin hepsi var. Ayırma yöntemi çok etkili ama uzun süre sabredin.

Ben dediğiniz gibi ayırdım anlaşamıyorlar diye başka odaya dişiyi. erkeğin yanına da başka dişi atmıştım anlaştığı. Fakat hiç çiftleşmediler 3 hafta falan geçti eski dişi yerde yatmaya başladı. 4-5 gün önce dedim erkeğin yanına eski dişiyi atayım bir deneyeyim. Attığım gibi çiftleştiler. Hala da devam ediyor. Dişide şuan yumurta belirtilerinin hepsi var. Ayırma yöntemi çok etkili ama uzun süre sabredin.
Yavru isteyenler maalesef sabredemiyor. Birkaç gün ayırıp "ikisi de çok kızıştı, tellere tırmanıp birbirlerine ötüyorlar" diyerek kızıştıklarını düşünerek birleştirince hüsranla karşılaşıyorlar. Teknolojiyle sabırsız hale geldik, elimizdeki kumandayla herşeyi ileri sardırmak istiyoruz