Karadeniz Pet

Ayırma yöntemi hakkında

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
kuşları kızıştırmak için ayırma yöntemi yaptığımızda kuşlar birbirini görmeli mi yoksa ayrı odalarda mı durmalı ?

görmeli aynı odada olmalı

Tamam yan yana mı koymalıyım kafesleri

genelde kızıştırmak için öyle bir yöntem izleniyor diye biliyorum birbirlerini görecekler ama ulaşamayacaklar ayrı kafeslerde olacaklar.kızıştırıcı mama veya yem takviyeside yaparsanız tamam olur galiba

genelde kızıştırmak için öyle bir yöntem izleniyor diye biliyorum birbirlerini görecekler ama ulaşamayacaklar ayrı kafeslerde olacaklar.kızıştırıcı mama veya yem takviyeside yaparsanız tamam olur galiba
Tamam teşekkürler cevabınız için

http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/forum-kurallari.50481/
Konularda acil, yardım, lütfen bakın gibi cümleler kullanmak, aynı konuları tekrar tekrar açmak, mesajlarda ise başka cevap yazan yok mu?, daha bilgili biri yok mu? tarzı kendilerine cevap veren kullanıcıları kırıcı yazılar yazılmamalıdır.

Lütfen konu başlıklarını 'Yardım' şeklinde değil de daha açıklayıcı olarak açmaya dikkat edelim. Şimdilik ben düzeltiyorum.

Ayırma yönteminde kuşlar bir birini görmemeli hatta ayrılan dişi etrafında erkek kuş hiç görmezse daha etkili olur. Bu süreç minimum 10 gün olarak tutulur ise başarı oranı artar. Birleştirmeyi erkeğin kafeste yapılması lazım ve erkeğin kafesinde yuvalık takılı olmalı

Ayırma yönteminde kuşlar bir birini görmemeli hatta ayrılan dişi etrafında erkek kuş hiç görmezse daha etkili olur. Bu süreç minimum 10 gün olarak tutulur ise başarı oranı artar. Birleştirmeyi erkeğin kafeste yapılması lazım ve erkeğin kafesinde yuvalık takılı olmalı
Peki dişi kızgın mı olmalı yoksa kızışmamış kuşa yaptığımızda etkili olur mu ?